Ukraina: na rozmowie o pracę pytał o datę urodzin Bandery. Będzie miał kłopoty?

Lwowski urzędnik pytał o datę urodzin Bandery i nakazywał śpiewać pieśń UPA podczas rozmowy o pracę. Wszczęto w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne.

Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy odpowiedziało na skargę niejakiego Olega Junyka, który poskarżył się na naczelnika wydziału sprawiedliwości obwodu lwowskiego Jarosława Żukrowskiego.

Z pisma ministerialnych urzędników wynika, że do 3. października w ministerstwie będzie przeprowadzone dochodzenie, po czym komisja dyscyplinarna podejmie decyzję, czy na Żukrowskiego zostanie nałożona kara upomnienia, nagany lub nawet zwolnienia z pracy. Naczelnik może zostać ukarany za „niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków służbowych (…) a także naruszenie zasad postępowania etycznego oraz inne naruszenia dyscypliny służbowej”.

Kłopoty naczelnika Żukrowskiego zaczęły się od wywiadu dla portalu Wysokyj Zamok (Wysoki Zamek), w którym urzędnik zapytany, czy na rozmowach o pracę pyta kandydatów o słowa pieśni UPA „Lenta za lentoju”, potwierdził to a także dodał, że wymaga znajomości daty narodzin Stepana Bandery.

To prawda! W ciągu ostatnich dwóch lat „Lenta za lentoju” stała się hymnem lwowskiego wymiaru sprawiedliwości. W tym roku podczas Dnia Wyszywanki wszyscy razem ją wykonaliśmy. Na rozmowie [o pracę – red.] większość jej nie śpiewa, ale recytuje. Dlaczego tak robię? Bo urzędnik państwowy nowego formatu powinien znać nie tylko przepisy, ale także być patriotą. Oprócz tej pieśni, na rozmowie pytam, kiedy narodził się Stepan Bandera, kiedy przyjęto pierwszą Konstytucję Filipa Orłyka. – powiedział Żukrowski Wysokiemu Zamkowi.

Ujawnione postępowanie lwowskiego naczelnika oburzyło bliżej nieznanego Olega Junyka, który poskarżył się Ministerstwu Sprawiedliwości twierdząc, że jego bezprawne postępowanie to woda na młyn rosyjskiej propagandy.

Ten materiał powstał dzięki pracy dziennikarzy portalu Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

CZYTAJ TAKŻE: Minister zdrowia Ukrainy: w pracy zastanawiamy się, co by na naszym miejscu zrobił Bandera.

Kresy.pl / Wysokyj Zamok / ASN / Forpost / zaxid.net

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz