Znany ukraiński dziennikarz śledczy Dmytro Hnap ogłosił w poniedziałek, że kończy karierę dziennikarską i przechodzi do polityki.

Jak powiedział w filmie opublikowanym na Facebooku, postanowił dołączyć do tych nielicznych ukraińskich dziennikarzy, którzy próbują swoich sił w ukraińskim parlamencie.

Zdecydowałem się opuścić dziennikarstwo i przejść do polityki. Mogę zrobić kolejne tysiąc śledztw dziennikarskich. Wykryć kolejne dwa tysiące skorumpowanych urzędników. Ale widzę, rok po roku oni czują się coraz bardziej spokojni. I śmiało śmieją się tobie w twarz, wiedząc, że nawet utraciwszy posady, będą tam trzymali swojego kuma, który tak samo będzie rozkradał nasze podatki i naszą wspólną własność. – oświadczył Hnap.

Dziennikarz ujawnił, jakie są jego plany związane z wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi.

Zdecydowanie wezmę udział w wyborach parlamentarnych. Jeśli chodzi o prezydenturę, wzywam wszystkich polityków demokratycznego obozu do zjednoczenia na rzecz prawyborów, w których można wybrać najlepszego i najgodniejszego kandydata, którego wszyscy poprzemy. Osobiście jestem gotów wziąć udział w tych prezydenckich prawyborach. Chociaż ten pomysł wydaje mi się kompletnie szalony. Ale tylko szalone pomysły naprawdę zmieniają świat. – ogłosił dziennikarz.

Jak świeżo upieczony polityk powiedział rozgłośni Hromadske, w której pracuje, że wkrótce „ogłosi wyjście ze składu założycieli Telewizji Hromadske, aby nie było konfliktu interesów i żeby w ogóle nie naruszać etyki dziennikarskiej”.

W 2012 roku Dmytro Hnap założył dziennikarską agencję śledczą „Slidstwo.info”, a od 2013 roku był szefem projektu „Slidstwo.info” w Telewizji Hromadske. Później zasłynął jako autor szeregu głośnych dziennikarskich śledztw, m.in. o majątkach ukraińskich oligarchów, w tym Petra Poroszenki.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński dziennikarz śledczy: „zabójstwo” Babczenki podobne do „porwania” Bułatowa

Kresy.pl / Hromadske / zaxid.net

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz