Chcemy podjąć maksymalne wysiłki, aby zakończyć aktywną część wojny do końca jesieni – powiedział agencji Interfax-Ukraina szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

Jak podała w środę agencja Interfax-Ukraina, szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak powiedział jej w wywiadzie, że aktywna część wojny ukraińsko-rosyjskiej powinna zakończyć się przed nastaniem zimy, ponieważ istnieje ryzyko rosyjskich ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną.

„Oczywiście takie zagrożenia utrzymują się przez całą wojnę. Armia rosyjska nadal atakuje nasze obiekty infrastrukturalne. To jeden z ich celów, nawet tego nie ukrywają. A więc to jest jeden z powodów, dla których chcemy podjąć maksymalne środki, aby zakończyć aktywną część wojny do końca jesieni” – powiedział Jermak.

Zadanie zakończenia działań wojennych do tego czasu ocenił jako „trudne i ambitne”, ale bardzo potrzebne.

„Robimy wszystko, aby osiągnąć cele deokupacji. I w związku z tym wyjaśniamy to naszym partnerom. Podzielają nasze stanowisko” – dodawał szef kancelarii Wołodymyra Zełenskiego.

Jednocześnie Andrij Jermak zauważył, że im dłużej wojska rosyjskie okupują terytoria Ukrainy i starają się na nich okopać, tym trudniej będzie ziemie te wyzwolić.

Współpracownik prezydenta Ukrainy ocenił, że obecnie rozmowy z Rosją są „mało prawdopodobne”.

„Prezydent sformułował swoje stanowisko absolutnie jasno: głównym warunkiem rozpoczęcia rozmów jest wycofanie wojsk rosyjskich, które po 24 lutego zajęły część terytorium Ukrainy” – powiedział Jermak dodając, że nie będzie „żadnych kompromisów związanych z niepodległością Ukrainy, integralnością terytorialną i suwerennością”.

CZYTAJ TAKŻE: Arestowycz: Wojna zakończy się w ciągu dwóch-trzech tygodni. Rosja nie ma już czym atakować

Kresy.pl / interfax.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz