Chcemy podjąć maksymalne wysiłki, aby zakończyć aktywną część wojny do końca jesieni – powiedział agencji Interfax-Ukraina szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

Jak podała w środę agencja Interfax-Ukraina, szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak powiedział jej w wywiadzie, że aktywna część wojny ukraińsko-rosyjskiej powinna zakończyć się przed nastaniem zimy, ponieważ istnieje ryzyko rosyjskich ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Oczywiście takie zagrożenia utrzymują się przez całą wojnę. Armia rosyjska nadal atakuje nasze obiekty infrastrukturalne. To jeden z ich celów, nawet tego nie ukrywają. A więc to jest jeden z powodów, dla których chcemy podjąć maksymalne środki, aby zakończyć aktywną część wojny do końca jesieni” – powiedział Jermak.

Zadanie zakończenia działań wojennych do tego czasu ocenił jako „trudne i ambitne”, ale bardzo potrzebne.

„Robimy wszystko, aby osiągnąć cele deokupacji. I w związku z tym wyjaśniamy to naszym partnerom. Podzielają nasze stanowisko” – dodawał szef kancelarii Wołodymyra Zełenskiego.

Jednocześnie Andrij Jermak zauważył, że im dłużej wojska rosyjskie okupują terytoria Ukrainy i starają się na nich okopać, tym trudniej będzie ziemie te wyzwolić.

Współpracownik prezydenta Ukrainy ocenił, że obecnie rozmowy z Rosją są „mało prawdopodobne”.

„Prezydent sformułował swoje stanowisko absolutnie jasno: głównym warunkiem rozpoczęcia rozmów jest wycofanie wojsk rosyjskich, które po 24 lutego zajęły część terytorium Ukrainy” – powiedział Jermak dodając, że nie będzie „żadnych kompromisów związanych z niepodległością Ukrainy, integralnością terytorialną i suwerennością”.

CZYTAJ TAKŻE: Arestowycz: Wojna zakończy się w ciągu dwóch-trzech tygodni. Rosja nie ma już czym atakować

Kresy.pl / interfax.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz