Rosyjscy żołnierze oraz siły separatystów zajęły elektrociepłownię Wuhłehirską w Switłodarśku – podaje agencja TASS powołując się na okupacyjne władze pobliskiego Debalcewa.

Rosyjska agencja prasowa TASS podała we wtorek, powołując się na informacje uzyskane od szefa administracji Debalcewa Igora Zachariewicza, że “siły Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej przy wsparciu sił zbrojnych Rosji” zajęły terytorium elektrociepłowni Wuhłehirskiej  w Switłodarśku, leżącym w obwodzie donieckim na Ukrainie.

“Właściwie została zajęta. Trwa proces oczyszczania. Obiekt jest ogromny, dwukrotnie większy od elektrociepłowni Starobieszewskiej. Jedna z największych elektrowni w Europie, a przywrócenie tam porządku wymaga czasu” – powiedział Zachariewicz. Według niego na terenie elektrociepłowni znajdują się obiekty, które należy sprawdzić. „Na terytorium mogą być różnego rodzaju niespodzianki, w tym pozostałości [sił ukraińskich]” – dodał Zachariewicz.

Rosyjskie kanały w serwisie Telegram opublikowały fotografie obiektu oraz nagrania, na których widać żołnierzy rosyjskich z tzw. grupy Wagnera, pozujących na tle elektrociepłowni.

Według ukraińskiego portalu Strana.ua walki o elektrociepłownię trwały od maja. W poniedziałek ukraiński sztab generalny poinformował o “częściowym powodzeniu niektórych pododdziałów przeciwnika” w walkach o obiekt w Switłodarsku. Strana.ua nazywa elektrociepłownię Wuhłehirską “największą elektrociepłownią na Ukrainie”.

CZYTAJ TAKŻE: ISW: Siły ukraińskie zniszczyły wszystkie trzy kontrolowane przez Rosjan mosty do Chersonia

Kresy.pl tass.ru / strana.today

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply