Poroszenko: Ukraina jest de facto wschodnią flanką NATO

Dzisiaj już nikt nie zaprzecza, że polityka Rosji wobec Ukrainy jest wspólnym wyzwaniem dla bezpieczeństwa europejskiego a bez silnej Ukrainy nie ma mowy o stabilności przestrzeni euroatlantyckiej. – uważa prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Jak podała agencja Ukrinform, Poroszenko wystąpił w środę w Kijowie na międzynarodowej konferencji „The Hybrid War Decade: Lessons Learned to Move Forward Successfully” (Dziesięciolecie wojny hybrydowej: Lekcje, jak pomyślnie poruszać się naprzód). W swoim przemówieniu powiedział m.in. że Ukraina de facto stała się wschodnią flanką NATO.„Obecnie nie ma takich, którzy przeczyliby, że rewanżystowska polityka Kremla przeciw Ukrainie stała się wspólnym wyzwaniem dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Jak i to, że bez silnej Ukrainy, która już teraz zmieniła się de facto we wschodnią flankę NATO, nie może być mowy o stabilnym obszarze euroatlantyckim” – mówił Poroszenko.

Prezydent Ukrainy zarzucił Rosji, że w Donbasie i na Krymie testuje technologie wojskowe, które jego zdaniem zagrażają nie tylko Ukrainie. Według niego Krym stał się bazą dla rosyjskich rakiet, które „polecą dalej” a w Donbasie wypróbowuje się rosyjskie nowinki sprzętowe i udoskonala się metody propagandowego kamuflażu regularnych wojsk. Oskarżył również Rosję o zaostrzenie sytuacji na Morzu Azowskim i opracowywanie systemu blokady ukraińskich portów.

Głowa ukraińskiego państwa pochwalił się także sukcesami ukraińskich specsłużb, które, jak twierdził, „paczkami” wyłapują „finansowanych przez Rosję propagandzistów” wzywających do obalenia ładu konstytucyjnego na Ukrainie.

Według Poroszenki Rosja stosuje wobec Ukrainy „hybrydowe” instrumentarium, na które składają się m.in. ataki informacyjne, próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej, energetyczny szantaż, embargo i zamknięcie rynków, agresywne wpływanie na sfery polityczną, kulturalną i społeczną poprzez swoich agentów a także wpływ poprzez religijne struktury.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Jestem twardy wobec Putina. Ja dałem Ukrainie broń, a Obama koce

Kresy.pl / Ukrinform

Poroszenko: Ukraina jest de facto wschodnią flanką NATO
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz