Polak mistrzem świata rycerzy. W finale pokonał Ukraińca [+FOTO/+VIDEO]

Kętrzynianin Marcin Waszkielis został mistrzem świata sportowych walk rycerskich w konkurencji miecz i tarcza. W rozgrywanych na Ukrainie mistrzostwach świata federacji IMCF w finale pokonał reprezentanta gospodarzy. – podał serwis sporteuro.pl.

Waszkielis zdobył mistrzostwo świata w sobotę. Był to rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ukraińcem, kończącą jego niepodzielne panowanie w konkurencji miecz i tarcza. Jak pisze sporteuro.pl, Waszkielis będący najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem odzyskał tytuł dzięki niezwykłej dynamice.

Finałową walkę Polaka można obejrzeć na poniższym nagraniu od godziny 1:13.

Złoto zdobył również inny przedstawiciel Polski Piotr Kriger, w konkurencji miecza długiego. Był to pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach dla Polski. Według sporteuro.pl Polak odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali, jedynie reprezentant Irlandii sprawił mu niego problemów.

Polacy zdominowali konkurencje indywidualne, nie zdobywając medalu jedynie w konkurencji broni drzewcowej.

Mistrzostwa świata federacji IMCF (International Medieval Combat Federation) odbywają się w dniach 16-19. maja br. w parku „Kijowska Ruś” pod Kijowem. Przyjechali na nie zawodnicy z około 30 krajów świata. Na niedzielę zaplanowano finały konkurencji drużynowych.

W piątek Rycerska Kadra Polski wspólnie z polskimi dyplomatami oddała hołd ofiarom terroru sowieckiego na Cmentarzu w Kijowie-Bykowni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyła Polska Liga Husarska

Kresy.pl / sporteuro.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz