Radni Odessy obejmując koty ochroną odwoływali się do wyników badań naukowych i humanizmu.

Rada miejska Odessy podjęła w czwartek uchwałę pod nazwą „O środkach ochrony kotów przed złym traktowaniem w Odessie”, w której objęła miejscowe koty ochroną jako część ekosystemu. – poinformował portal Dumskaja.

Decyzja rajców Odessy zabrania wyłapywania bezpańskich kotów, oprócz przypadków, gdy zagrażają one życiu i zdrowiu ludzi. Innym przypadkiem, w którym będzie można wyławiać koty, będzie ich sterylizowanie w celu regulacji liczebności ich populacji. Służbom komunalnym zabroniono zamykania kotów w piwnicach i w innych pomieszczeniach, co mogłoby doprowadzić do ich śmierci z głodu. Miejski departament ekologii ma także zmniejszyć ilość przeprowadzanych sterylizacji kotów domowych.

Autorka projektu Anna Pozdniakowa stwierdziła, że opiera on się na wynikach badań naukowych, a także na ideach humanizmu.

Wiadomo, że obecność kotów na ulicach pomaga powstrzymywać rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych – przytacza opinię Pazdniakowej portal Dumskaja.

Jak podaje Dumskaja, pomimo wywołania zażartej dyskusji oraz żartów na posiedzeniu rady miejskiej, za projektem uchwały ostatecznie zagłosowało 36 radnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Media na świecie odnotowały lekturę „Atlasu kotów” przez Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu Sejmu

Kresy.pl / Dumskaja
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz