Kilka dni temu, NBC News na swoim koncie w serwisie YouTube przedstawiło materiał o militarnych obozach organizowanych dla dzieci.

Pomysłodawcą obozów są członkowie, prezentującego skrajnie nacjonalistyczną ideologię, pułku Azow. Formacja ta brała udział w walkach z separatystami podczas pierwszego okresu walk o Donbas. Chłopcy oraz dziewczęta w wieku od 9 do 17 lat uczestniczą w szkoleniach z zakresu użycia broni, taktyki walki i surwiwalu. Trenują przy użyciu środków pozoracji pola walki np. grantów dymnych. Dużą uwagę skupia się na kondycji fizycznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraina: pułk „Azow” ponownie organizuje letni obóz dla dzieci [+FOTO]

Jak podają dziennikarze amerykańskiej stacji, ideologia nacjonalistyczna odgrywa ogromną rolę podczas szkolenia, jakie przechodzą dzieci w czasie obozu. Przede wszystkim, charakteryzuje się ona wrogością wobec obcych, wszystkich, którzy nie są Ukraińcami. Według autora materiału w dzieci wszczepiany jest strach, który stanowi fundament postawy nacjonalistycznej, agresywnego nastawienia do osób z zagranicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Ukraina: Dzieci uczciły urodziny szefa „Azowa” [+VIDEO]

Otwarty dla wszystkich chętnych obóz znajduję się pod Kijowem. Uczestnicy, oprócz szkoleń paramilitarnych poznają historię Ukrainy i jej walk z Rosją. Uczą się nacjonalistycznych piosenek oraz haseł, jak np.: Śmierć, śmierć moskwiczanom!  lub Zdobędziemy cały świat! Ćwiczenia, którym poddawane są dzieci, mają je przygotować do prawdziwej walki. Głównym pomysłodawcą letniego obozu militarnego jest Andrij Biłeckij, który przewodniczy Socjal-Nacjonalistycznemu Zgromadzeniu oraz jawnie popiera banderowską ideologię.

ZAPOZNAJ SIĘ TAKŻE Z: Pułk „Azow” szkoli dzieci [+FOTO]

NBC News/Kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz