Na wschodzie Ukrainy zginął dowódca batalionu „Ługańsk-1”

Podczas patrolowania terenu w Donbasie w wyniku wybuchu miny zginął dowódca specjalnego batalionu ukraińskiej policji „Ługańsk-1” a trzech innych funkcjonariuszy zostało rannych. W związku ze śmiercią dowódcy w całym obwodzie ługańskim ogłoszono żałobę.

Jak podała ukraińska policja, zabity dowódca to pułkownik policji Serhij Hubanow. Zginął on w środę wieczorem w pobliżu wsi Triochizbenka w rejonie nowoajdarskim obwodu ługańskiego. Oprócz niego poważnie rannych odłamkami zostało trzech policjantów batalionu szczególnego przeznaczenia „Ługańsk-1”, którzy trafili do szpitala. Początkowo informowano tylko, że do incydentu doszło podczas „wykonywania zadań”.

W czwartek prokuratura obwodu ługańskiego poinformowała, iż przyczyną śmierci Hubanowa był wybuch „wrogiej miny”. Stało się to 20 maja około godziny 22.50 podczas patrolowania terenu wzdłuż rzeki Doniec w pobliżu miejscowości Triochizbenka. W tej sprawie prokuratura wszczęła przedsądowe dochodzenie ze wstępną kwalifikacją dotyczącą dokonania aktu terrorystycznego.

Z powodu śmierci Hubanowa ukraińska wojskowo-cywilna administracja obwodu ługańskiego ogłosiła 22 maja dniem żałoby w całym obwodzie.

Według portalu Ukraińska Prawda batalion „Ługańsk-1” to oddział policyjny, który patroluje miejscowości wzdłuż tzw. linii rozgraniczenia. Batalion został sformowany z ochotników w 2014 roku i od początku znajdował się w strukturach ukraińskiego MSW.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zełenski: dałem Putinowi rok na zakończenie wojny w Donbasie

Kresy.pl / pravda.com.ua / lug.gp.gov.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz