Kot będzie bronił ukraińskich interesów – twierdzi urzędnik ukraińskiego MSZ.

W ministerstwie spraw zagranicznych Ukrainy zamieszkał kot o imieniu Ambasador. Napisał o tym we wtorek na Twitterze dyrektor departamentu politycznego MSZ Ołeksij Makejew.

Właśnie mianowano nowego ambasadora i on już jest na stanowisku – napisał Makejew ilustrując swój post zdjęciem kota na krześle. – Poznajcie się – to jest Ambasador. Będzie on reprezentował ukraińskokocie interesy na arenie międzynarodowej, bronił przed rusoszczurami i wspierał eksport ukraińskiego mleka na światowe rynki. Bez-pła-tnie!

Jak zauważył portal zaxid.net, Ambasadorowi założono konto na Twitterze, gdzie pojawił się już pierwszy twit. „Już po konkursie, nominacja podpisana! Dobrze, że sekretarzem stanu [w MSZ – red.] jest Zając [Andrij Zajac – red.] – jesteśmy krewniakami, szybko się porozumieliśmy. Tak więc mam przepustkę i postęp do piwnicy i dachu. Zaczynam!” – napisał Ambasador.

Przygoda ukraińskiego MSZ z kotami zaczęła się 21. grudnia br., gdy również na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin napisał o kocie w pobliżu budynku MSZ. „Albo przyszedł na konkurs na posadę, albo spotkać się z [szefową MSZ Kanady – red.] Chrystią Freeland.”- komentował Klimkin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński o protestujących: „Ich atak odparł mój kot”

Kresy.pl / zaxid.net / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz