Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna Ukrainy odwołała się od decyzji sądu pierwszej instancji, który nie dał zgody na aresztowanie syna ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych.

Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna złożyła odwołanie do Sąd Apelacyjnego w Kijowie domagając się tymczasowego aresztowania syna ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Aleksandra Awakowa, jak podaje ukraińska agencja informacyjna UNIAN. Sąd pierwszej instancji – sąd rejonu sołomienskiego Kijowa nie zaakceptował takiego środka zapobiegawczego dla syna prominenta.

Syn ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy Narodowego Biura Antykorupcyjnego 31 października. Według służby i prokuratora jest zamieszany w aferę, którą ukraińskie media już określiły mianem „afery plecakowej”. Narodowe Biuro Antykorupcyjne dopatrzyło się przestępstwa w kontrakcie jaki jedna z prywatnych firm otrzymała na dostawę plecaków na potrzeby służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Podlegają mu między innymi zmilitaryzowane bataliony skierowane do walk z donbaskimi separatystami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Aleksandra Awakowa śledczy podejrzewają o przestępstwo określone przez ukraiński kodeks karny jako „przywłaszczenie lub sprzeniewierzenie własności poprzez nadużycie stanowiska publicznego”. W sprawie zatrzymano również byłego wiceministra spraw wewnętrznych Siergiej Czebotaria. Sam minister Awakow publicznie broni syna uważając działania Biura Antykorupcyjnego i prokuratury za polityczną nagonkę.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo