Mieszkaniec Lwowa wracający z Polski na Ukrainę przewoził walutę o równowartości prawie 3 mln hrywien.

Ukraińscy celnicy zabezpieczyli w środę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne walutę o wartości ponad 2,9 mln hrywien (ponad 400 tys. złotych). Pieniądze w plecaku przewoził 40-letni mieszkaniec Lwowa, który wracał z Polski na Ukrainę – poinformował portal zaxid.net powołując się na komunikat Państwowej Służby Fiskalnej.Podczas oględzin samochodu pojawiło się podejrzenie o przewóz ukrytych przed kontrolą celną towarów. Podjęto decyzję o pogłębionych oględzinach środka transportu w specjalnie do tego przeznaczonym boksie. Tam, celnicy w bagażniku odkryli 184 opakowań z perfumami. Później w kabinie samochodu w plecaku odkryli jeszcze 84 tys. dolarów i 20 tys. euro. – napisano w komunikacie ukraińskich celników.

Jak podano, jest to rekordowa ilość waluty, jaką kiedykolwiek odkryli celnicy z lwowskiego oddziału Państwowej Służby Fiskalnej.

W związku z niezadeklarowaniem przewodu towarów i gotówki stwierdzono naruszenie przepisów ukraińskiego kodeksu celnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w marcu br. polscy celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem natrafili na bursztyn w trakcie kontroli Opla na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Ponad 20 kg nieobrobionych kamieni bursztynu o wartości 80 tys. złotych funkcjonariusze ujawnili w kole zapasowym. Bursztyn próbował przemycić 23-letni obywatel Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy przemytnicy zrzucili kontrabandę z motolotni

Kresy.pl / zaxid.net

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Niewłaściwe naświetlenie sprawy.Ukrainiec wywoził z Polski bez deklaracji celnej 84 tys USD + 20tys euro,działając szkodliwie dla interesów Polski.To polskie służby celne winny wyłapać taki proceder i zabezpieczyć interes budżetowy państwa polskiego przez zajęcie nielegalnego ładunku kasiastego.Teraz możemy się tylko oblizać i banderowskim służbom pogratulować.