Mieszkaniec Lwowa wracający z Polski na Ukrainę przewoził walutę o równowartości prawie 3 mln hrywien.

Ukraińscy celnicy zabezpieczyli w środę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne walutę o wartości ponad 2,9 mln hrywien (ponad 400 tys. złotych). Pieniądze w plecaku przewoził 40-letni mieszkaniec Lwowa, który wracał z Polski na Ukrainę – poinformował portal zaxid.net powołując się na komunikat Państwowej Służby Fiskalnej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podczas oględzin samochodu pojawiło się podejrzenie o przewóz ukrytych przed kontrolą celną towarów. Podjęto decyzję o pogłębionych oględzinach środka transportu w specjalnie do tego przeznaczonym boksie. Tam, celnicy w bagażniku odkryli 184 opakowań z perfumami. Później w kabinie samochodu w plecaku odkryli jeszcze 84 tys. dolarów i 20 tys. euro. – napisano w komunikacie ukraińskich celników.

Jak podano, jest to rekordowa ilość waluty, jaką kiedykolwiek odkryli celnicy z lwowskiego oddziału Państwowej Służby Fiskalnej.

W związku z niezadeklarowaniem przewodu towarów i gotówki stwierdzono naruszenie przepisów ukraińskiego kodeksu celnego.

Przypomnijmy, że w marcu br. polscy celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem natrafili na bursztyn w trakcie kontroli Opla na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Ponad 20 kg nieobrobionych kamieni bursztynu o wartości 80 tys. złotych funkcjonariusze ujawnili w kole zapasowym. Bursztyn próbował przemycić 23-letni obywatel Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy przemytnicy zrzucili kontrabandę z motolotni

Kresy.pl / zaxid.net

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Niewłaściwe naświetlenie sprawy.Ukrainiec wywoził z Polski bez deklaracji celnej 84 tys USD + 20tys euro,działając szkodliwie dla interesów Polski.To polskie służby celne winny wyłapać taki proceder i zabezpieczyć interes budżetowy państwa polskiego przez zajęcie nielegalnego ładunku kasiastego.Teraz możemy się tylko oblizać i banderowskim służbom pogratulować.