Mieszkaniec Lwowa wracający z Polski na Ukrainę przewoził walutę o równowartości prawie 3 mln hrywien.

Ukraińscy celnicy zabezpieczyli w środę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne walutę o wartości ponad 2,9 mln hrywien (ponad 400 tys. złotych). Pieniądze w plecaku przewoził 40-letni mieszkaniec Lwowa, który wracał z Polski na Ukrainę – poinformował portal zaxid.net powołując się na komunikat Państwowej Służby Fiskalnej.

Podczas oględzin samochodu pojawiło się podejrzenie o przewóz ukrytych przed kontrolą celną towarów. Podjęto decyzję o pogłębionych oględzinach środka transportu w specjalnie do tego przeznaczonym boksie. Tam, celnicy w bagażniku odkryli 184 opakowań z perfumami. Później w kabinie samochodu w plecaku odkryli jeszcze 84 tys. dolarów i 20 tys. euro. – napisano w komunikacie ukraińskich celników.

Jak podano, jest to rekordowa ilość waluty, jaką kiedykolwiek odkryli celnicy z lwowskiego oddziału Państwowej Służby Fiskalnej.

W związku z niezadeklarowaniem przewodu towarów i gotówki stwierdzono naruszenie przepisów ukraińskiego kodeksu celnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w marcu br. polscy celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem natrafili na bursztyn w trakcie kontroli Opla na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Ponad 20 kg nieobrobionych kamieni bursztynu o wartości 80 tys. złotych funkcjonariusze ujawnili w kole zapasowym. Bursztyn próbował przemycić 23-letni obywatel Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy przemytnicy zrzucili kontrabandę z motolotni

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Niewłaściwe naświetlenie sprawy.Ukrainiec wywoził z Polski bez deklaracji celnej 84 tys USD + 20tys euro,działając szkodliwie dla interesów Polski.To polskie służby celne winny wyłapać taki proceder i zabezpieczyć interes budżetowy państwa polskiego przez zajęcie nielegalnego ładunku kasiastego.Teraz możemy się tylko oblizać i banderowskim służbom pogratulować.