Doradca szefa biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak opisał trzy warunki, których spełnienie doprowadzi według niego do zwycięstwa Ukrainy w wojnie z Rosją.

Podolak napisał co konieczne jest do „przełomu” w wojnie na Twitterze. „Chcemy przełomu w wojnie? Trzy składniki… HIMARS, dają możliwość dokładnego niszczenia baz na tyłach i logistyki [Rosjan]. Ważna jest artyleria na linii frontu, daje możliwość odpowiadać parytetową liczbą na liczbę. Sprzęt opancerzony na „pięść wyłomu”… więcej instrumentów – szybciej wyczyścimy Rosjan” – napisał ukraiński polityk.

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Agencja informacyjna UNIAN przypomniała, że Podolak „przełomowy” etap w wojnie z Rosją ogłosił jeszcze w piątek. Jako podstawę dla takiego twierdzenia, polityk podał w wywiadzie dla kanału 24 liczbę 16 rosyjskich stanowisk, jakie miały zostać zniszczone przez ukraińską artylerię. Wśród nich miały znajdować się koszary i składy amunicji.

Podolak ocenił, że „pauza” w operacji wojennej, którą ogłosiło rosyjskie dowództwo, spowodowana jest wysokimi stratami w ludziach i sprzęcie jakie Ukraińcy zadali Rosjanom. Logistyka tych ostatnich działa według Podolaka kiepsko, dlatego obecnie realizują oni dyslokacje na tyłach. Twierdził również, że z powodu wysokich strat w oddziałach rosyjskich jest słabe morale.

 

Jednocześnie Podolak zapewnił w piątek – „nasi partnerzy rozumieją, że parytet broni dalekiego zasięgu i artylerii pozwoli nam skutecznie odblokowywać terytoria ukraińskie”.

Czytaj także: Ukraina otrzymała tylko niewielką część uzbrojenia zadeklarowanego przez Zachód

unian.net/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz