Władze nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej podały informacje na temat liczby zakażonych koronawirusem SARS CoV-2 na kontrolowanym przez nie terytorium.

Łączna liczba wykrytych na obszarze kontrolowanym przez donieckich separatystów przypadków zarażenia się nowym koronawirusem sięgnęła 2015. Ministerstwo Zdrowia w ramach struktur Donieckiej Republiki Ludowej twierdzi, że dotychczas odnotowano 115 przypadków zgonów spowodowanych przez SARS CoV-2. W ciągu doby zmarło dwóch nosicieli – kobieta w wieku 91 lat oraz mężczyzna w wieku 65 lat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ciągu doby liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 35 przypadków, podaje za separatystyczną instytucją portal Nowosti Donbassa. Cztery z nich dotyczą osób, które przyjechały na terytorium kontrolowane przez separatystów z obszaru zarządzanego przez władze w Kijowie. Pięcioro nowo-wykrytych nosicieli to pracownicy służby zdrowia.

W tej chwili w placówkach tej służby leczonych jest 942 mieszkańców terytoriów kontrolowanych przez separatystów. Natomiast 958 osób wyleczono.

Tymczasem liczba przypadków zakażenia nowym koronawirusem odnotowanych od początku pandemii na terytorium kontrolowanym przez władze Ukrainy przekroczyła w czwartek liczbę przypadków w Chinach. Według danych portalu worldometers.info na Ukrainie odnotowano już 86 140 przypadków zarażenia. Zmarło 4634 nosicieli. W ciągu ubiegłej doby liczba nosicieli wzrosła o 1992. Odnotowano 22 kolejne zgony. Aktywnych przypadków jest obecnie na Ukrainie 37 932. Wyzdrowiało 46 216 jej mieszkańców.

novosti.dn.ua/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz