Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała byłego ukraińskiego siłacza Wasyla Wirastiuka jako kandydata w wyborach uzupełniających do parlamentu Ukrainy.

Jak podaje agencja Unian, ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała we wtorek dziewięcioro kandydatów w wyborach uzupełniających do parlamentu Ukrainy w okręgach nr 50 i 87. Jednym z nich jest były zawodnik strongman Wasyl Wirastiuk, który z ramienia partii Sługa Narodu startuje w okręgu nr 87 w obwodzie iwanofrankiwskim.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Mandat parlamentarzysty z obwodu nr 87 zwolnił się, ponieważ deputowany Zinowij Andrijowycz w wyborach samorządowych w październiku ub. roku został wybrany merem Nadwórnego.

Były siłacz zmierzy się w swoim okręgu z byłą aktywistką Prawego Sektora Marusią Zwirobij (wł. Ołeną Biłenką) startującą z ramienia Europejskiej Solidarności byłego prezydenta Petra Poroszenki, która zasłynęła m.in. życzeniem w 2019 roku śmierci prezydentowi Zełenskiemu.

CZYTAJ TAKŻE: Bojowniczka Prawego Sektora proponuje porywać rosyjskich dziennikarzy

Innymi rywalami Wirastiuka będą kandydat nacjonalistycznej Swobody Rusłan Koszułynski oraz kandydat partii „Za majbutne” Ołeksandr Szewczenko.

Wybory uzupełniające do parlamentu odbędą się na Ukrainie 28 marca br.

46-letni Wasyl Wirastiuk jest utytułowanym zawodnikiem strongman. W 2003 roku zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Strongman. Pierwsze miejsce zdobył wówczas Polak Mariusz Pudzianowski. Ukraiński zawodnik zrewanżował się rok później Pudzianowskiemu wygrywając te zawody.

Co ciekawe, Wirastiuk i Pudzianowski mierzyli się nie tylko w konkurencjach strongman. W sieci można znaleźć film, na którym można zobaczyć ich pojedynek w konkurencji podobnej do sumo.

CZYTAJ TAKŻE: Kliczko nie będzie bić się w parlamencie

Kresy.pl / unian.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz