Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała byłego ukraińskiego siłacza Wasyla Wirastiuka jako kandydata w wyborach uzupełniających do parlamentu Ukrainy.

Jak podaje agencja Unian, ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała we wtorek dziewięcioro kandydatów w wyborach uzupełniających do parlamentu Ukrainy w okręgach nr 50 i 87. Jednym z nich jest były zawodnik strongman Wasyl Wirastiuk, który z ramienia partii Sługa Narodu startuje w okręgu nr 87 w obwodzie iwanofrankiwskim.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Mandat parlamentarzysty z obwodu nr 87 zwolnił się, ponieważ deputowany Zinowij Andrijowycz w wyborach samorządowych w październiku ub. roku został wybrany merem Nadwórnego.

Były siłacz zmierzy się w swoim okręgu z byłą aktywistką Prawego Sektora Marusią Zwirobij (wł. Ołeną Biłenką) startującą z ramienia Europejskiej Solidarności byłego prezydenta Petra Poroszenki, która zasłynęła m.in. życzeniem w 2019 roku śmierci prezydentowi Zełenskiemu.

CZYTAJ TAKŻE: Bojowniczka Prawego Sektora proponuje porywać rosyjskich dziennikarzy

Innymi rywalami Wirastiuka będą kandydat nacjonalistycznej Swobody Rusłan Koszułynski oraz kandydat partii „Za majbutne” Ołeksandr Szewczenko.

Wybory uzupełniające do parlamentu odbędą się na Ukrainie 28 marca br.

46-letni Wasyl Wirastiuk jest utytułowanym zawodnikiem strongman. W 2003 roku zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Strongman. Pierwsze miejsce zdobył wówczas Polak Mariusz Pudzianowski. Ukraiński zawodnik zrewanżował się rok później Pudzianowskiemu wygrywając te zawody.

Co ciekawe, Wirastiuk i Pudzianowski mierzyli się nie tylko w konkurencjach strongman. W sieci można znaleźć film, na którym można zobaczyć ich pojedynek w konkurencji podobnej do sumo.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Kliczko nie będzie bić się w parlamencie

Kresy.pl / unian.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz