Ambasador Ukrainy w Rzymie Jehen Perełyhin wystosował list otwarty do członków włoskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE).

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zdecydowało się w zeszłym tygodniu na przywrócenie pełni praw członkowskich parlamentarzystom Rosji, zawieszonym w 2014 r. ze względu na politykę Moskwy wobec Ukrainy. Ukraińcy wraz z parlamentarzystami z Polski i czterech innych państw (oraz jednym reprezentantem Słowacji) wycofali się z bieżącej sesji PACE w proteście przeciw decyzji większości jego członków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraińska dyplomacja kontynuuje działanie przeciw odwieszeniu delegacji rosyjskiej w PACE. Ukraińska agencja informacyjna UNIAN cytuje list otwarty ambasadora Ukrainy w Rzymie, w którym dyplomata ocenia decyzję PACE, której jednymi z głównych zwolenników byli właśnie parlamentarzyści z Włoch.

„Droga Italio. Rosja nie zasługuje na to by wrócić do PACE” – napisał ambasador Perełyhin – „Poprzez tę haniebną decyzję Rosja otrzymała zgodę na kontynuowanie swojej linii agresywnego zachowania na światowej arenie”. W swoich ocenach ukraiński ambasador posunął się jeszcze dalej, stwierdzając, że w przypadającą właśnie 70 rocznicę swojego powstania, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy „utraciło autorytet i dłużej nie może grać roli naznaczonej dla niego przez jego założycieli”.

Perełyhin podkreślił, że „szczególnym rozczarowaniem” była dla niego postawa delegatów z Włoch, którzy poparli odwieszenie Rosjan w PACE. Jak napisał „od ponad pięciu lat Zachód próbuje prowadzić dialog, pomagając Ukrainie powstrzymywać tę agresję. Jaki jest rezultat tego „dialogu”? Odpowiedź jest taka: okupowany Krym, ponad 12 tysięcy ukraińskich strat w Donbasie… Do tej pory moskiewski reżim zabija Ukraińców”.

Perełyhin stwierdził, że przywrócenie Rosjan w prawach członków PACE tworzy niebezpieczeństwo dla ładu międzynarodowego w Europie.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz