Od początku rosyjsko-ukraińskiej wojny na Ukrainie zginęło ponad 2 tysiące cywilów – podaje strona ukraińska.

Ukraińska Państwowa Służba ds. Nadzwyczajnych podała w środę, że od początku pełnoskalowej agresji Rosji na terytorium Ukrainy życie straciło ponad 2 tysiące cywilów.

“W ciągu siedmiu dni wojny Rosja zniszczyła setki obiektów infrastruktury transportowej, budynków mieszkalnych, szpitali i przedszkoli. W tym czasie zginęło ponad 2000 Ukraińców, nie licząc naszych obrońców” – oświadczyła Państwowa Służba ds. Nadzwyczajnych.

Ponadto ukraińskim ratownikom udało się uratować życie ponad 150 osobom, ugasić ponad 400 pożarów, które wybuchły po ostrzałach, oraz ewakuować ponad 500 osób. Pirotechnicy zneutralizowali 416 przedmiotów grożących wybuchem.

Nie jest znana liczba zabitych i rannych wśród ukraińskich żołnierzy – strona ukraińska nie podaje takich danych.

Według ocen strony ukraińskiej z wtorku Rosja straciła ponad 5,7 tys. żołnierzy i ponad 800 pojazdów bojowych i blisko 200 czołgów. Informacje podane w poniedziałek przez New York Times sugerują, że szacunki Ukraińców mogą być zawyżone. Gazeta napisała, że na jednym z zamkniętych spotkań przedstawiciele Pentagonu oceniali, iż po pięciu dniach walk straty obu walczących stron były podobne i wynosiły po 1500 zabitych.

Rosja również nie ujawnia danych odnośnie swoich strat, jedynie przyznając, że w działaniach na Ukrainie “są zabici i ranni”. Rosyjskie ministerstwo obrony przekonywało, że straty rosyjskie są “wielokrotnie niższe” niż straty przeciwnika.

Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply