W niedzielę w Rosji odbyły się wybory szefów administracji w 16 jednostkach szczebla federalnego, w siedmiu wybierano tylko regionalne parlamenty, a w trzech i szefów administracji, i regionalne rady.

W niektórych regionach przeliczono już oddane wczoraj głosy. W jednej z ważniejszych republik narodowościowych Rosji – Tatarstanie, swoje rządy zachowa dotychczasowy jej prezydent Rustam Minnichanow. Ja podał w poniedziałek portal Svaboda.org. na Minnichanowa zagłosowało 83,28 proc. mieszkańców republiki biorących udział w wyborach. Minnichanow rządzi Tatarstanem od 2010 r.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W obwodzie archangielskim zwyciężył dotychczasowych pełniący obowiązki gubernatora Aleksandr Cybulski. Zebrał on poparcie 69,5 proc. głosujących w tym regionie. Jeszcze lepszy wynik osiągnął pełniący obowiązki głowy Republiki Komi Władimir Ujba. Poparło go 73,1 proc. głosujących. Portal Radia Swoboda podkreśla, że miejscowe władze nie zarejestrowały popularnych opozycjonistów – w obwodzie archangielskim Olega Mandrykina, a w Komi Olega Michajłowa z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Swoją władzę przedłużył też gubernator obwodu leningradzkiego Aleksandr Drozdienko, który uzyskał oficjalnie aż 83,6 proc.

Czytaj także: Tatarstan świętuje swoje stulecie

idelreal.org/severreal.org/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz