Według władz Petersburga, w rejonie miasta i portu przeładunkowego doszło do eksplozji. Poinformowano o zestrzeleniu ukraińskiego drona.

Strona rosyjska informuje o zniszczeniu ukraińskich dronów, które w sobotę późnym popołudniem znalazły się w obszarze obwodu leningradzkiego, w okolicach Zatoki Fińskiej i Petersburga.

Jak podało rosyjskie ministerstwo obrony, w sobotę około 19:30 czasu moskiewskiego rosyjska obrona powietrzna zniszczyła ukraińskiego drona w typie płatowca nad Zatoką Fińską. Rosjanie twierdzą, że bezzałogowiec wysłany przez „reżim kijowski” miał przeprowadzić „atak terrorystyczny”.

Wcześniej gubernator obwodu leningradzkiego, Aleksander Drozdenko oświadczył, że systemy obrony przeciwlotniczej, działające w rejonie łomonosowskim zniszczyły kilka celów powietrznych w okolicy portu i kompleksu przeładunkowego Bronka. Rosjanie twierdzą, że port nie został uszkodzony. Wiadomo też, że ogłoszono alarm na lotnisku Pułkowo, gdzie na jakiś czas zawieszono loty przychodzące.

Gubernator Petersburga Aleksandee Biegłow poinformował dowództwo wojskowe o incydencie nad zatoką, dodają, że w gotowości są systemy wykrywania i zakłócania sił obrony powietrznej.

Według źródeł rosyjskich, nie ma strat w ludziach ani uszkodzeń.

Drozdenko opublikował też nagranie z kamery przemysłowej, na którym widać trafienie jednego obiektu powietrznego.

Dodajmy, że wcześniej w sobotę uszkodzeniu uległ jeden z budynków mieszkalnych. Według władz, przypuszczalnie spadł na niego dron.

Ponadto, strona rosyjska podaje, że w sobotę odparto kilka innych ataków przy użyciu dronów, m.in. w obwodach biełgorodzkim. W obwodzie briańskim ukraiński dron miał uderzyć w grupę śledczych z grupy dochodzeniowej Rosyjskiego Komitetu Śledczego, raniąc dwie osoby. Z kolei w Jekaterynburgu doszło do eksplozji w pobliżu budynku podstacji elektrycznej.

Przypomnijmy, że w styczniu br. Ukraińcy przeprowadzili atak z użyciem dronów na terminal naftowy w Petersburgu. Rosjanie twierdzą, że bezzałogowce zostały zestrzelone.

Tass / Interfax.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply