Z sondażu państwowego Wszechrosyjskiego Centrum Badań Opinii Publicznej (WCIOM) wynika, że prawie jedna trzecia Rosjan chciałaby emigrować z kraju.

Wyniki sondażu przytacza we wtorek dziennik „Rzeczpospolita”. Z najnowszego badania WCIOM wynika, że aż 31% obywateli Rosji w wieku 18-24 lat chciałoby opuścić Rosję. To poważny wzrost w stosunku do zeszłego roku, gdy chęć wyjazdu zadeklarowało 25% respondentów w tym wieku.

„W latach 90., jeśli młody człowiek miał trochę szczęścia, mógł zostać ministrem lub szefem banku. Na początku nowego wieku otwierało się wiele możliwości, rosła cena na ropę, pracodawca poszukiwał pracownika. Obecne młode pokolenie nie załapało się na tamte czasy, zaś gospodarka przeżywa poważny kryzys. Możliwości rozwoju zawodowego jest bardzo niewiele. Kierownicy urzędów trzymają ciepłe miejsca dla swoich dzieci i dotyczy to wszystkich organów władzy państwowej. Na każdym kroku jest nepotyzm” – „Rzeczpospolita” cytuje rosyjskiego politologa Aleksieja Makarkina, który twierdzi też, że „wielu młodych ludzi czuje się niepotrzebnych i dlatego deklarują chęć wyjazdu”. Makarkin wskazuje też prawa ograniczające wolność wypowiedzi w internecie jako przyczyny niezadowolenia młodych Rosjan.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Proporcja potencjalnych emigrantów jest wyraźnie niższa wśród starszych respondentów. W przytaczanym sondażu WCIOM wśród wszystkich Rosjan 88% zadeklarowało, że nie zamierza nigdzie wyjeżdżać.

Czytaj także: Haley: Rosja nigdy nie będzie przyjacielem Ameryki [+VIDEO]

rp.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Cóż z tego sondażu rosyjskiego WCIOM takiego rewelacyjnego wynika?Przecież nie to,że 31% młodych w wieku 18-24 lat chciałoby emigrować za lepszym bytem.Jak ma się to do polskiego wskażnika chętnych do emigracji i realizujących ją-wstyd przyznać.Może efekty banderowskiej rewolucji godności są bardziej znośne.Nic z tego.W banderlandzie ten wskażnik iscyluje w rejonie 70%.Tak dla nieświadomych:to w Polsce nepotyzm króluje.