W stolicy rosyjskiego Dalekiego Wschodu ma powstać 68-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa. Rzeźba będzie witać statki zawijające do portu we Władywostoku. – podała w czwartek RIA „Wostok-Media”.

Pomnik może zostać wzniesiony na wzgórzu Krzyżowym przylądka Jegierszeld. Miejsce to oglądał już gubernator kraju Nadmorskiego Oleg Kożemiako w towarzystwie szefa projektu „Wiatskij Posad” i wiceprezydenta firmy AFK „Sistiema”.

Autorzy projektu przeanalizowali plany zbudowania platformy widokowej i pokazali gubernatorowi schemat wewnętrznej konstrukcji postumentu i budowy samego posągu.

Aktywiści prawosławnego centrum „Wiatskij Posad”, które jest pomysłodawcą budowy pomnika, chcą, by 68-metrowa statua stała się symbolem jedności rosyjskiego narodu.

„Posąg Jezusa Chrystusa oświetli znakiem krzyża wszystkie statki przybywające do Rosji i statki odpływające, błogosławiąc je na długie wędrówki” – napisano w oświadczeniu centrum.

Obok posągu Chrystusa ma powstać cerkiew dla 100 osób pod wezwaniem św. Sergiusza Radoneżskiego. Zdaniem gubernatora Kożemiaki cerkiew jest w tym miejscu niepotrzebna. Zamiast niej mogłaby powstać kapliczka, w której goście przybyli podziwiać posąg mogliby zapalić świeczkę.

Jak pisze RIA „Wostok-Media”, w czasach Związku Radzieckiego na tym samym miejscu zamierzano postawić pomnik Włodzimierza Lenina, ale „coś poszło nie tak”.

Gdyby realizacja projektu powiodła się, statua we Władywostoku byłaby najwyższym pomnikiem Jezusa na świecie. Obecnie najwyższą figurą tego typu jest pomnik w Świebodzinie (woj. lubuskie) liczący 36 metrów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Jezus był Ukraińcem, a Ukraińcy wymyślili koło i stworzyli pierwszą cywilizację [+VIDEO]

Kresy.pl / vostokmedia.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz