Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej zapowiedziały zamówienie eksperymentalnych mobilnych świątyń dla potrzeb wierzących w rosyjskiej armii.

Jak podała w czwartek agencja Interfax, w rosyjskiej armii pojawią się eksperymentalne mobilne świątynie polowe, w których wierzący żołnierze będą mogli zaspokajać swoje potrzeby religijne. Powiedział o tym szef Głównego Zarządu Wojskowo-Politycznego Sił Zbrojnych Rosyjskiej Federacji Oleg Wiesiełkow podczas międzynarodowego forum wojskowo-technicznego „Armija-2022”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Wiesiełkowa opracowanie takich mobilnych świątyń polowych zlecono jednemu z biur projektowych „z uwzględnieniem istniejących wśród personelu wojskowego potrzeb kultu i obrzędów religijnych”.

Z jego słów wynika, że mobilne świątynie mają powstać na bazie samochodu UAZ „Patriot”, a świątynie polowe na bazie „zmodyfikowanego modelu namiotu wojskowego”.

Wiesiełkow zapewniał, że „kapelani są zawsze z wojskiem”; według niego udzielają oni duchowego wsparcia rosyjskim żołnierzom nie tylko w kraju, ale także na Ukrainie, w Syrii, Abchazji, Osetii Południowej, Kirgistanie, Tadżykistanie oraz w Górskim Karabachu.

Interfax podaje, ze według stanu na sierpień 2022 roku w rosyjskich siłach zbrojnych znajduje się ponad 300 obiektów religijnych.

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku ujawniono, że polski MON planuje zakup 40 mobilnych ołtarzy z wyposażeniem. Dzień później ministerstwo poinformowało o wstrzymaniu przetargu.

CZYTAJ TAKŻE: Po Putinie Stalin – w głównej cerkwi rosyjskiej armii nie będzie kolejnej kontrowersyjnej mozaiki

Kresy.pl / interfax.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz