Podczas próby generalnej przed paradą z okazji Dnia Zwycięstwa w Ufie zapalił się wyprodukowany jeszcze przed II wojną światową czołg T-26.

Jak podaje lokalny serwis UFA1.ru, w piątek w stolicy Baszkirii Ufie odbyła się próba generalna przed niedzielną defiladą z okazji Dnia Zwycięstwa. W próbie wzięło udział 1519 osób – żołnierze miejscowego garnizonu, pracownicy organów federalnych, weterani, kursanci, kadeci a także sprzęt wojskowy. Jeden z historycznych czołgów nieoczekiwanie zapalił się.

Według miejscowych służb ratunkowych przyczyną pożaru był wyciek paliwa. „Czołg zapalił się podczas jazdy na skutek rozlania paliwa na kadłub. Czołgista sam ugasił pożar. Po przybyciu strażaków zdecydowano o dodatkowym zalaniu kadłuba pianą, aby zmyć resztki materiału palnego.” – poinformowano portal UFA1.ru.

Podczas incydentu nikomu nic się nie stało.

Incydent został nagrany i trafił do mediów społecznościowych. Na nagraniu widać, jak najpierw z poruszającego się czołgu wydobywa się dym, a następnie buchają płomienie. Nie pokazano jednak momentu gaszenia ognia przez czołgistę.

T-26 to radziecki czołg lekki produkowany w ZSRR w latach 1931-1940.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Czołg ściął latarnię podczas próby parady wojskowej w Mińsku [+VIDEO]

Kresy.pl / ufa1.ru / interfax.ru

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz