We wtorek odbędzie się spotkanie Siergieja Ławrowa z Mike’em Pompeo w Białym Domu. Rozmowa będzie dotyczyć m. in. kwestii Ukrainy i Syrii. O nagłym spotkaniu donosi Voice of America, powołując się na źródło w Białym Domu. Początkowo w spotkaniu miał uczestniczyć tylko wiceprezydent USA, ale według mediów dołączyć do nich ma Donald Trump.

Rozmowy mają potrwać pół dnia i będą dotyczyć sytuacji na Ukrainie oraz w Syrii, kwestię kontroli zbrojeń i innych. „Zarówno ja, jak i prezydent Trump podkreślamy, że jeśli jest pole do współpracy z Rosją, musimy je wykorzystać dla dobra narodu amerykańskiego. Mam nadzieję, że minister spraw zagranicznych Rosji i ja będziemy mogli poczynić pewne postępy” – mówił Pompeo na antenie One America News Network.

Przeczytaj także: Moskwa o spotkaniu z Trumpem: Rosja i USA muszą ze sobą współpracować

„Między naszymi krajami występują problemy związane z kontrolą zbrojeń. Do tej dyskusji chcemy w przyszłości włączyć także Chiny. Ale chcemy porozmawiać o wielu innych tematach” – dodał.

Media zauważają, że spotkanie odbędzie się w warunkach napięcia w stosunkach między USA i Rosją, wywołanym zarzutami o ingerencję Rosji w kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych oraz konfliktami na Ukrainie i w Syrii. Prawdopodobnie negocjacje są skutkiem zapowiedzi Putina, w której oznajmił, że Moskwa opowiada się za przedłużeniem traktatu New Start „bez żadnych nowych warunków” do końca roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pompeo i Ławrow spotykali się już kilka razy w tym roku, w tym w SocziNowym Jorku podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Szefa rosyjskiego MSZ nie było jednak w Waszyngtonie od maja 2017 r. Po tym spotkaniu opinia publiczna i opozycja oskarżyła Trumpa o rzekome ujawnienie tajnych informacji podczas negocjacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / unian.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz