W Petersburgu zakończono śledztwo w sprawie grupy nacjonalistów, którzy są podejrzani o dokonywanie napadów na imigrantów z Azji Środkowej.

O zakończeniu śledztwa poinformowała służba prasowa petersburskiego oddziału Komitetu Śledczego na którą powołuje się agencja prasowa Interfax. Przed sądem ma stanąć dziesięć osób, które śledczy uznali za przynależących do „grupy przestępczej” o charakterze nacjonalistycznym.

Jej członkowie zostali oskarżeni o 12 przestępstw z paragrafów o chuligaństwie, umyślnym spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, rozboju, grabieży oraz kradzieży dokumentów. Według Komitetu Śledczego podejrzani byli motywowani „nienawiścią na tle rasowym i narodowościowym”. Ich celem byli imigranci z Azji Środkowej w napadach na których używano rozpylaczy gazu i noży.

W czasie przeszukań w mieszkaniach podejrzanych odnaleziona miała zostać także „ekstremistyczna literatura” oraz gadżety z taką symboliką.

Według danych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 30 września bieżącego roku w Rosji przebywało 1,8 mln imigrantów zarobkowych. To o 22,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadek imigracji ma związek z kryzysem gospodarczym w Rosji i obostrzeniami przeciwepidemicznymi. Większość imigrantów w Rosji stanowią przybysze z poradzieckich republik Azji Środkowej.

Czytaj także: Zbiorowa bijatyka imigrantów w Moskwie

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz