W Petersburgu zakończono śledztwo w sprawie grupy nacjonalistów, którzy są podejrzani o dokonywanie napadów na imigrantów z Azji Środkowej.

O zakończeniu śledztwa poinformowała służba prasowa petersburskiego oddziału Komitetu Śledczego na którą powołuje się agencja prasowa Interfax. Przed sądem ma stanąć dziesięć osób, które śledczy uznali za przynależących do „grupy przestępczej” o charakterze nacjonalistycznym.

Jej członkowie zostali oskarżeni o 12 przestępstw z paragrafów o chuligaństwie, umyślnym spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, rozboju, grabieży oraz kradzieży dokumentów. Według Komitetu Śledczego podejrzani byli motywowani „nienawiścią na tle rasowym i narodowościowym”. Ich celem byli imigranci z Azji Środkowej w napadach na których używano rozpylaczy gazu i noży.

W czasie przeszukań w mieszkaniach podejrzanych odnaleziona miała zostać także „ekstremistyczna literatura” oraz gadżety z taką symboliką.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według danych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 30 września bieżącego roku w Rosji przebywało 1,8 mln imigrantów zarobkowych. To o 22,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadek imigracji ma związek z kryzysem gospodarczym w Rosji i obostrzeniami przeciwepidemicznymi. Większość imigrantów w Rosji stanowią przybysze z poradzieckich republik Azji Środkowej.

Czytaj także: Zbiorowa bijatyka imigrantów w Moskwie

interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz