Rosyjscy parlamentarzyści zamierzają zabronić Rosjankom podejmowania się roli matek-surogatach, jeśli dziecko miałoby trafić do obcokrajowców.

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin opowiedział się za zakazem dla cudzoziemców korzystania z usług macierzyństwa zastępczego w Federacji Rosyjskiej, podała w niedzielę agencja informacyjna Interfax.

„Trzeba zrobić wszystko, aby chronić dzieci, zakazując cudzoziemcom korzystania z usług macierzyństwa zastępczego. Podejmiemy taką decyzję na początku grudnia” – Wołodin napisał na swoim kanale na Telegramie. Jak napisał przewodniczący izby niższej rosyjskiego parlamentu – „handel dziećmi jest niedopuszczalny”.

Wołodin podał także dane liczbowe na temat procederu surogactwa macierzyńskiego. „W ciągu ostatnich kilku lat 45 tys. dzieci urodzonych przez matki zastępcze zostało wywiezionych za granicę. To wielki nielegalny biznes, którego obroty szacuje się na ponad 2 miliardy euro. Takie dzieci często znajdują się w najtrudniejszej sytuacji: stają się ofiarami przestępstw, w tym handlu narządami, kończą w związkach jednopłciowych” – zaznaczył polityk.

 

W środę izba niższa rosyjskiego parlamentu przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy zakazujący propagowania agendy LGBT.

interax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz