Dwa rosyjskie samoloty myśliwsko-bombowe Su-34 zderzyły się w piątek w powietrzu nad obwodem lipieckim w Rosji. Mimo to nikomu nic się nie stało.

Według rosyjskiej telewizji REN, powołującej się na swoje źródła, do zderzenia doszło podczas lotu treningowego a przyczyną była „utrata kontaktu wizualnego”. Jedna z maszyn uderzyła skrzydłem w kabinę drugiego samolotu a przy próbie odejścia doszło do drugiego kontaktu. Do silnika jednego z samolotów dostały się odłamane w trakcie zderzenia elementy.

Pomimo zniszczeń oba Su-34 zdołały wylądować i nikomu nic się nie stało. Oba samoloty zostały poważnie uszkodzone. Jeden z nich ma uszkodzoną kabinę, silnik i kadłub, drugi – oderwaną końcówkę skrzydła. Obie maszyny należą do centrum szkolenia personelu lotniczego rosyjskiego ministerstwa obrony.

Jak powiedziano agencji TASS w regionalnych strukturach siłowych, do zderzenia doszło z winy pilotów. Incydent bada teraz specjalna komisja, która będzie oceniać stopień winy obu załóg. Sam incydent określono mianem poważnego. Według TASS jeden z samolotów da się naprawić siłami jego macierzystej bazy. Drugi będzie musiał trafić do zakładów remontowych. Rozmówca TASS wyraził też przypuszczenie, że „pilotom przyjdzie zrekompensować szkody”.

Jest to kolejny incydent w rosyjskim lotnictwie wojskowym w ostatnich dniach. W czwartek informowano o rozbiciu się wojskowego śmigłowca Mi-8 na lotnisku w obwodzie saratowskim. Maszyna uderzyła w ziemię podczas awaryjnego lądowania i stanęła w ogniu. Rosyjskie władze twierdzą, że załoga zdołała się uratować. We wtorek w Kraju Stawropolskim w Rosji uderzył w ziemię samolot szkoleniowy Su-25UB. Zginęli dwaj piloci.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Media: w Syrii zginęło trzech rosyjskich żołnierzy. Władze zaprzeczają

Kresy.pl / TASS / REN / Lenta.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz