Władimir Putin podpisał zarządzenie o wypłaceniu świadczeń na dzieci na obszarach Ukrainy okupowanych przez Rosję.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił rządowi wypłacić jednorazowo 10 tys. rubli rodzicom uczniów w wieku od 6 do 18 lat na obszarze kontrolowanym przez nieuznawane Doniecką i Ługańska Republikę Ludową, a także w tych częściach obwodu zaporoskiego, charkowskiego i chersońskiego, które znalazły się pod rosyjską okupacją po 24 lutego, podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

„Zapewnić realizację jednorazowej wypłaty w wysokości 10 tys. rubli jednemu z rodziców (opiekunów prawnych) uczniów w wieku od 6 do 18 lat […] jeżeli takie dzieci rozpoczęły naukę w placówkach ogólnokształcących znajdujących się na tych terytoriach najpóźniej do 15 września 2022 r.” – agencja zacytowała treść zarządzenia.

Bezpośrednio odpowiedzialnym za przeprowadzenie wypłat Putin uczynił premiera Michaiła Miszustina.

Rosja formalnie uznaje państwowość Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej mimo tego w nowym zarządzeniu zostały one potraktowane tak samo, jak obszary okupowane w toku inwazji jaka rozpoczęła się 24 lutego bieżącego roku.

Rosjanie kontrolują większe części obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Natomiast w przypadku obwodu charkowskiego pod okupacją znajdują się obecnie tylko skrawki jego terytorium położone przy oficjalnej granicy rosyjskiej.

Czytaj także: Mieszkańcy obwodu chersońskiego otrzymają emerytury w rublach

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply