Putin: Krym “integralną częścią” Rosji

Obecnie Krym i Sewastopol stanowią integralną część Rosji, podkreślił prezydent Rosji Władimir Putin w przemówieniu do czytelników książki o półwyspie, jaką zamieszczono na oficjalnym portalu Kremla.

Na oficjalnej stronie internetowej administracji prezydenta Rosji opublikowano pracę historiograficzną „Krym. Karty historii od czasów starożytnych do współczesności”. Ma ona uzasadniać prawa państwa rosyjskiego do Półwyspu Krymskiego, podała w niedzielę agencja informacyjna TASS.

“Prawdziwie pamiętnym kamieniem milowym dla mieszkańców Sewastopola i Krymu był dzień 16 marca 2014 r., kiedy dokonali oni zdecydowanego, jednoznacznego wyboru – związać się z Rosją na zawsze. Dziś Krym i Sewastopol stanowią jego integralną część” – podkreślił Putin przemawiając z okazji publikacji.

Podkreślał on, że regiony te wnoszą ogromny wkład we wzmacnianie jedności i bezpieczeństwa kraju. Ponadto na Krymie z powodzeniem realizowane są zakrojone na szeroką skalę programy mające na celu rozwój gospodarki i sfery społecznej oraz poprawę jakości życia ludzi – twierdził prezydent. Mówił on także o zachowaniu bezcennego dziedzictwa kulturowego i duchowego regionu, czemu ma sprzyjać, według niego, władza Moskwy.

“Historia Krymu jest nierozerwalnie związana z historią naszej ojczyzny. Na tej starożytnej ziemi znajdują się wielkie duchowe, wojskowe świątynie naszego ludu, unikalne zabytki archeologii i kultury. Nie tylko podarowałą światu całą plejadę odważnych wojowników, twórców i twórców, wybitnych postaci nauki i sztuki, ale także inspirowała poetów, pisarzy, artystów i muzyków do tworzenia prawdziwych arcydzieł” – podsumował Putin.

Czytaj także: Rosję połączy z Krymem podziemny tunel? Chińczycy zainteresowani

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply