Putin i Maduro utrzymują stały kontakt telefoniczny

Przywódcy Rosji i Wenezueli, Władimir Putin i Nicolas Maduro, są w stałym kontakcie telefonicznym – podaje agencja Interfax powołując się wypowiedź na wenezuelskiego wiceministra spraw zagranicznych Ivana Gila.

Nasz prezydent, pan Nicholas Maduro i prezydent Rosji Władimir Putin mają stały kontakt telefoniczny i wiedzą, co się dzieje – powiedział Gil na początku spotkania z przewodniczącym komitetu Rady Federacji ds. Międzynarodowych, Konstantinem Kosaczowem.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według wenezuelskiego dyplomaty wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodríguez może wkrótce odwiedzić Federację Rosyjską. Gil wspomniał również, że Moskwa i Caracas aktywnie współpracują na gruncie militarnym.

„Chciałbym zauważyć, że wielu przywódców wenezuelskich wysokiego szczebla regularnie podróżuje do Rosji na rozmowy. Dotyczy to zarówno przywódców cywilnych, jak i wojskowych, mamy dość aktywną wymianę w kwestii projektów wojskowych” – mówił Ivan Gil.

Gil przyjechał do Moskwy z roboczą wizytą, by w piątek omówić bieżącą sytuację w Wenezueli z przedstawicielami rosyjskich władz.

CZYTAJ TAKŻE: Reuters: rosyjscy najemnicy będą chronić Maduro

Jak pisaliśmy, kryzys polityczny w Wenezueli nasilił się 23. stycznia br., gdy Juan Guaido przewodniczący Zgromadzenia Narodowego nieuznawanego przez przywódcę Wenezueli Nicolasa Maduro i inne organy władz państwowych, ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju na wiecu swoich zwolenników. Za takiego uznały go szybko USA, Kanada i większość państw amerykańskich. Guaido za głowę państwa uznaje między innymi Polska. Władze USA nie wykluczają interwencji mającej na celu zmianę reżimu. Zastosowały już one wobec Wenezueli nowe sankcje. Bank of England odmówił wenezuelskiemu bankowi centralnemu przekazania rezerw złota, które ten zdeponował w Londynie. Z kolei Nicolas Maduro cieszy się poparciem m.in. Rosji, Chin i Iranu.

Kresy.pl / Interfax / TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz