Prezydent FIFA Gianni Infantino powiedział w piątek Władimirowi Putinowi, że świat „kocha” Rosję za organizację mundialu i chwalił prezydenta Rosji za przezwyciężenie negatywnych stereotypów o jego kraju. – podała agencja AFP.

Infantino, któremu towarzyszyła grupa byłych gwiazd piłki nożnej takich jak brytyjski obrońca Rio Ferdinand, duński bramkarz Peter Schmeichel, niemiecki pomocnik Lothar Matthaus i holenderski napastnik Marco van Basten, został przyjęty przez Putina na Kremlu. Prezydent FIFA rozpływał się w zachwytach nad organizacją mistrzostw świata w Rosji.

– Wszyscy zakochaliśmy się w Rosji – mówił Infantino zachwyconemu Putinowi. – Każdy, kto był tu przez jakiś czasu, odkrył kraj, którego nie znaliśmy. – dodawał. Według niego nie spełniły się jakiekolwiek obawy wyrażane przed mistrzostwami a rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Jak stwierdza AFP, mundial w Rosji został dobrze zorganizowany i przebiega w radosnej atmosferze, pomimo napięć z Zachodem i obiekcji organizacji praw człowieka. W jakiejś części przyczyniły się do tego sukcesy miejscowej reprezentacji, która niespodziewanie dotarła do ósemki najlepszych drużyn globu i gra dalej.

Rosja została prawdziwie futbolowym krajem. Wirus futbolu dostał się do ciała każdego Rosjanina – mówił Infantino. – Wiele stereotypów o Rosji po prostu upadło – wtórował mu Putin. – Ludzie zobaczyli, że Rosja jest gościnnym krajem, który jest przyjazny dla gości. – mówił.

CZYTAJ TAKŻE: Johnson: Putin wykorzysta Mundial tak jak Hitler wykorzystał Igrzyska Olimpijskie w Berlinie

Kresy.pl / AFP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz