Federalna Służba Bezpieczeństwa aresztowała pod zarzutem zdrady rejonowego naczelnika policji w obwodzie kurskim graniczącym z Ukrainą.

Służba prasowa Federalnej Służby Rosji poinformowała w poniedziałek, że jej funkcjonariusze zatrzymali podpułkownika Dmitrija Borzenikowa, naczelnika policji rejonu zołotouchinskiego położonego w graniczącym z Ukrainą obwodzie kurskim. 39-letni Borzennikow był rozpracowywany przez kontrwywiad FSB, który uznał, że oficer policji wszedł w „tajną współpracę” ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy, jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak twierdzi FSB ppłk Borzennikow „zbierał i przekazywał materiały stanowiące tajemnicę państwową” ukraińskiemu wywiadowi. Nie wiadomo kiedy dokładnie domniemany szpieg został zatrzymany, ale przedstawiono mu już zarzut zdrady państwa, za który grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. W sobotę lefortowski sąd rejonowy Moskwy zadecydował, że podejrzany trafi na dwa miesiące do aresztu tymczasowego.

Jak podała FSB, oficer zostanie zwolniony ze służby za postępek „zaprzeczający honorowi funkcjonariusza”, a teraz czeka go postępowanie karne. Jak poinformował obwodowy urząd Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Borzenikow stał na czele struktur policji w rejonie zołotouchinskim od 15 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej dowodził policją w rejonie solncewskim w tym samym obwodzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytaj także: Polak usłyszał w Rosji wysoki wyrok za szpiegostwo [+VIDEO/+FOTO]

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz