Federalna Służba Bezpieczeństwa aresztowała pod zarzutem zdrady rejonowego naczelnika policji w obwodzie kurskim graniczącym z Ukrainą.

Służba prasowa Federalnej Służby Rosji poinformowała w poniedziałek, że jej funkcjonariusze zatrzymali podpułkownika Dmitrija Borzenikowa, naczelnika policji rejonu zołotouchinskiego położonego w graniczącym z Ukrainą obwodzie kurskim. 39-letni Borzennikow był rozpracowywany przez kontrwywiad FSB, który uznał, że oficer policji wszedł w „tajną współpracę” ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy, jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Jak twierdzi FSB ppłk Borzennikow „zbierał i przekazywał materiały stanowiące tajemnicę państwową” ukraińskiemu wywiadowi. Nie wiadomo kiedy dokładnie domniemany szpieg został zatrzymany, ale przedstawiono mu już zarzut zdrady państwa, za który grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. W sobotę lefortowski sąd rejonowy Moskwy zadecydował, że podejrzany trafi na dwa miesiące do aresztu tymczasowego.

Jak podała FSB, oficer zostanie zwolniony ze służby za postępek „zaprzeczający honorowi funkcjonariusza”, a teraz czeka go postępowanie karne. Jak poinformował obwodowy urząd Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Borzenikow stał na czele struktur policji w rejonie zołotouchinskim od 15 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej dowodził policją w rejonie solncewskim w tym samym obwodzie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Polak usłyszał w Rosji wysoki wyrok za szpiegostwo [+VIDEO/+FOTO]

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz