Pod jednym ze skrzyżowań „północnej stolicy Rosji” pękła rura doprowadzająca gorącą wodę. Na skrzyżowaniu znajdował się autobus komunikacji miejskiej.

Do wypadku doszło około godz. 16.45 na skrzyżowaniu ulic Budapeszteńskiej i Dymitrowa w dzielnicy frunzyńskiej Petersburga. Jak podaje lokalny portal Fontanka.ru w wyniku pęknięcia rury z gorącą wodą w podmytej jezdni powstała dziura. W znacznych rozmiarów jamę wpadł autobus komunikacji miejskiej nr 157.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ze względu na wysoką temperaturę wody sytuacja była niebezpieczna dla pasażerów, jednak strażakom udało się ewakuować ich przez luki w dachu autobusu. Ewakuacji wymagało 19 osób w tym sześcioletnie dziecko. Nikt nie został poszkodowany. Stało się tak głównie dzięki temu, że w potokach wrzącej wody zimną krew zachował kierowca autobusu. Wbrew żądaniom pasażerów nie otworzył on drzwi przez co opóźnił napływ wody do wnętrza pojazdu. Ewakuacja zajęła strażakom 10 minut. Choć brak poszkodowanych wśród ludzi, uszkodzonych zostało kilka samochodów.

Fontanka.ru twierdzi, że pękła rura o średnicy jednego metra należącą do miejskiego przedsiębiorstwa „Tiepłosiet”. Rura ta pękała już w różnych miejscach wielokrotnie w tym raz pod tym samym skrzyżowaniem. Było to zaledwie dwa miesiące temu. Mimo to nie została wymieniona do dziś choć o konieczności dokonania takiej wymiany instalacji mówi się od 2000 r. Początek prac „Tiepłosiet” przewidziała na 17 czerwca bieżącego roku.

 

Czytaj także: Klęska pożarów na Zabajkalu [+VIDEO]

fontanka.ru/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz