Władze rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego wprowadzają reżim pełnej samoizolacji. Nowe ograniczenia mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zaczną obowiązywać od wtorku 31 marca. – informuje Interfax.

Reżim pełnej samoizolacji obowiązuje już od niedzieli w Moskwie i całym obwodzie moskiewskim, a także w obwodzie murmańskim. W sobotę wprowadzono go w Apatytach i Kirowsku. Ograniczenia z nim związane są podobne do tych, które obowiązują z Polsce – obywatele nie mogą opuszczać domu poza uzasadnionymi przyczynami, takimi jak wyjście do lekarza, na zakupy czy spacer z psem. Dozwolone jest także podróżowanie do i z pracy, o ile jest taka potrzeba, ponieważ od poniedziałku w całej Rosji na tydzień zatrzymano zakłady pracy, z wyjątkiem przedsiębiorstw pożytku publicznego, instytucji publicznych i służby zdrowia. Podczas poruszania się należy zachować dystans co najmniej 1,5 metra od innych pieszych.

W poniedziałek premier Michaił Miszustin wezwał pozostałe regiony do pójścia za przykładem stolicy i obwodu moskiewskiego. W związku z tym gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow ogłosił, że od wtorku w tym regionie będzie obowiązywać reżim pełnej samoizolacji.

Na dzień 30 marca w obwodzie kaliningradzkim wykryto 11 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego dwie osoby już wyzdrowiały. Do tej pory testy na COVID-19 wykonano u 3719 osób. Pod obserwacją pozostaje 1620 osób. Według Alichanowa kolejne kilkanaście osób jest „warunkowo zainfekowanych” – analizy tych osób wymagają potwierdzenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w Rosji epicentrum COVID-19 jest Moskwa – przypada na nią dwie trzecie chorych w całym kraju. W ciągu ostatniej doby wykryto 270 nowych przypadków, w tym 197 w Moskwie. W niedzielę mer Moskwy Siergiej Sobianin stwierdził, że sytuacja związana z koronawirusem „przeszła w nową fazę” po tym, jak liczba chorych w stolicy Rosji przekroczyła tysiąc.

Kresy.pl / Interfax




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz