Silny wiatr przewrócił rusztowania ustawione przy murze moskiewskiego Kremla powodując jego uszkodzenie. Nagrania incydentu trafiły do sieci.

Turyści zwiedzający w piątek Plac Czerwony w Moskwie stali się świadkami zaskakującego incydentu. Przez mur Kremla przewaliła się na stronę Placu Czerwonego potężna konstrukcja stojąca po wewnętrznej stronie murów.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak widać, w wyniku katastrofy kremlowski mur stracił jeden z charakterystycznych blanków w kształcie jaskółczego ogona.

Korespondent Echa Moskwa, który chciał podejść do obalonej konstrukcji i sfotografować ją, został powstrzymany przez osobę ubraną po cywilnemu. Domniemany funkcjonariusz wymagał też od reportera usunięcia zrobionych zdjęć.

Federalna Służba Ochrony (FSO) odpowiedzialna za ochronę rosyjskich dygnitarzy przekazała agencji TASS, że do incydentu doszło z powodu silnego wiatru, a przewrócił się fragment rusztowania stojącego na odcinku muru od wieży Spaskiej do wieży Senackiej. Rusztowanie służyło restauratorom.

FSO zaznaczyła, że w wyniku incydentu nikt nie został poszkodowany.

W piątek po południu TASS podawała, że dojścia do Placu Czerwonego ze wszystkich sąsiednich ulic zostały zamknięte. Na murze Kremla i na ziemi pojawiło się kilku robotników, którzy rozbierali uszkodzone konstrukcje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: w 2018 roku zawaliło się około 100 mostów [+VIDEO]

Kresy.pl / tass.ru / echo.msk.ru

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz