Silny wiatr przewrócił rusztowania ustawione przy murze moskiewskiego Kremla powodując jego uszkodzenie. Nagrania incydentu trafiły do sieci.

Turyści zwiedzający w piątek Plac Czerwony w Moskwie stali się świadkami zaskakującego incydentu. Przez mur Kremla przewaliła się na stronę Placu Czerwonego potężna konstrukcja stojąca po wewnętrznej stronie murów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak widać, w wyniku katastrofy kremlowski mur stracił jeden z charakterystycznych blanków w kształcie jaskółczego ogona.

Korespondent Echa Moskwa, który chciał podejść do obalonej konstrukcji i sfotografować ją, został powstrzymany przez osobę ubraną po cywilnemu. Domniemany funkcjonariusz wymagał też od reportera usunięcia zrobionych zdjęć.

Federalna Służba Ochrony (FSO) odpowiedzialna za ochronę rosyjskich dygnitarzy przekazała agencji TASS, że do incydentu doszło z powodu silnego wiatru, a przewrócił się fragment rusztowania stojącego na odcinku muru od wieży Spaskiej do wieży Senackiej. Rusztowanie służyło restauratorom.

FSO zaznaczyła, że w wyniku incydentu nikt nie został poszkodowany.

W piątek po południu TASS podawała, że dojścia do Placu Czerwonego ze wszystkich sąsiednich ulic zostały zamknięte. Na murze Kremla i na ziemi pojawiło się kilku robotników, którzy rozbierali uszkodzone konstrukcje.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: w 2018 roku zawaliło się około 100 mostów [+VIDEO]

Kresy.pl / tass.ru / echo.msk.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz