Prawie pół setki lotów zostało w czwartek odwołanych lub wstrzymanych w moskiewskich portach lotniczych.

Jak podała agencja informacyjna Interfax w Moskwie odwołano w czwartek łącznie 96 rejsów. Kolejne 53 zostały wstrzymane. Powodem takiej decyzji ze strony kapitanów lotniczych były warunki atmosferyczne. W wyniku marznącej mżawki na moskiewskich lotniskach doszło do niebezpiecznych oblodzeń.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W porcie lotniczym Domodiedowo odwołano 3 loty, zaś 78 wstrzymano. Przeciwna proporcja była na lotnisku Szeriemietiewo, gdzie wstrzymano tylko trzy rejsy, a aż 48 odwołanych. Natomiast na lotnisku Wnukowo wstrzymano 12 rejsów, a dwa całkowicie odwołano.

Powołując się na świadków Interfax napisał o dużym skupieniu ludzi w terminalach moskiewskich portów lotniczych gdzie przebywają tysiące podróżnych. Agencja podkreśla też, że decyzje o wstrzymaniu bądź odwoływaniu lotów były podejmowane na podstawie opinii kapitanów samolotów.

„Na powierzchni drogi startowej utworzył się lód, co doprowadziło do spadku współczynnika tarcia. Aby zapewnić bezpieczeństwo lotów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, konieczne było zwiększenie częstotliwości czyszczenia drogi startowej i jej spryskiwania środkami chemicznymi” – podała służba prasowa portu lotniczego Domodiedowo – „Służby lotniskowe pracują w nasilonym trybie, aby zapewnić bezpieczeństwo lotów w trudnych warunkach pogodowych.”

Czytaj także: Uzbekistan będzie inwestować w transport publiczny

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz