Agencja informacyjna AFP podała, że kanclerz Niemiec i prezydent Rosji rozważali możliwość wspólnego wytwarzania szczepionki w czasie rozmowy telefonicznej.

AFP podając tę informację powołała się na informację służby prasowej Kremla. „Omówiono kwestie współpracy w walce z pandemią koronawirusa, ze szczególnym uwzględnieniem możliwych perspektyw wspólnej produkcji szczepionek” – agencja zacytowała komunikat tej służby.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kreml twierdzi, że dwoje przywódców zgodziło się co do tego, że w tej sprawie między Niemcami a Rosją należy prowadzić dalszy dialog na poziomie ministerstw zdrowia i specjalistycznych agencji.

Agencja przypomina, że naukowcy z obu krajów opracowali własne szczepionki. Najszerzej obecnie dystrybuowana szczepionka Pfizera w praktyce jest preparatem amerykańsko-niemieckim, do którego wytworzenia przyczynili się naukowcy niemieccy z BioNTech. Szczepionka ta jest obecnie stosowana w Polsce.

Rosjanie tymczasem opracowali własne szczepionki z których najpopularniejszą jest preparat Sputnik V używany już do masowego szczepienia mieszkańców Federacji Rosyjskiej.

Poza kwestią pandemii koronawirusa i szczepionki Merkel i Putin dyskutowali też o Ukrainie i konflikcie w Donbasie. Zarówno Rosja jak i Niemcy wchodzą w skład tak zwanego formatu normandzkiego w ramach którego negocjowane jest, wraz przywódcami Francji i Ukrainy polityczne rozwiązanie konfliktu.

barrons.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz