Sytuacja epidemiczna w stolicy Rosji wciąż rozwija się dramatycznie – napisał w środę na swoim blogu mer Moskwy Siergiej Sobianin.

Jak podaje agencja prasowa TASS, mer Moskwy Siergiej Sobianin zamieścił w środę na swoim blogu alarmistyczny wpis. „Sytuacja z koronawirusem wciąż rozwija się dramatycznie. W szpitalach leży ponad 12 tysięcy osób [z chorobą] o różnym stopniu ciężkości. Jeśli chodzi o zachorowalność, jesteśmy już na poziomie zeszłorocznych szczytów” – napisał Sobianin.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sobianin poinformował, że w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 70 osób. „Większość z tych osób nawet nie zachorowałaby, gdyby otrzymała szczepionkę przeciw COVID” – uważa mer Moskwy.

W związku ze „skrajnie trudną” sytuacją epidemiczną główny lekarz sanitarny Moskwy wydał w środę postanowienie o obowiązkowych szczepieniach pracowników sektora usług.

Jak podaje Interfax, w ciągu ostatniej doby w Moskwie odnotowywano ponad 5,7 tys. przypadków koronawirusa. To o ponad tysiąc mniej niż dzień wcześniej. W całej Rosji w tym samym czasie wykryto 13,4 tys. nowych przypadków zakażenia COVID-19. Tymczasem przez ostatnie trzy miesiące, od początku marca do początku czerwca, notowano dziennie nie więcej niż 10 tys. zachorowań.

Od początku kampanii szczepień w liczącej ponad 12 mln ludności Moskwie zaszczepiono przeciwko COVID-19 ponad 1,8 mln osób.

CZYTAJ TAKŻE: Wysoka koronawirusowa fala w Rosji

Kresy.pl / sobyanin.ru

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz