„Stanowisko Berlina, że NATO powinno pozostać niezmienione, aby chronić Niemcy, jest zaskakujące” – powiedział w niedzielę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Minister spraw zagranicznych Rosji odniósł się na pierwszym kanale rosyjskiej publicznej telewizji do debaty zainicjowanej przez Emmanuela Macrona, w której wzięli udział szef niemieckiego MSZ Heiko Mass i kanclerz Angela Merkel.

„Szczerze mówiąc, uderzyły mnie te wypowiedzi, bo pochodziły nie z kraju o mentalności opartej na nienawiści do Rosji, ale z Niemiec, lidera Unii Europejskiej” – powiedział Ławrow. „To jest głęboko zakorzeniony resentyment, to jest paranoja” – dodał.

Czytaj także: Niemcy przeciwko amerykańskim sankcjom na firmy budujące Nord Stream 2

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ławrow stwierdził także, że nowe władze Unii Europejskiej będą musiały określić swoje podejście do dialogu na temat bezpieczeństwa politycznego i wojskowego w Europie, w szczególności dialogu z Federacją Rosyjską i innymi krajami niebędącymi członkami UE i NATO.

„Uważam, że w przypadku dyplomacji bardzo ważna jest wymiana narracji, jak to się mówi obecnie. To próbuje czynić francuski prezydent Emmanuel Macron wraz z wieloma innymi przywódcami państw NATO i UE” – zaakcentował.

Czytaj także: Putin oskarżył NATO o działanie w duchu „zimnej wojny”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / TASS / vestnikkavkaza.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz