“Stanowisko Berlina, że NATO powinno pozostać niezmienione, aby chronić Niemcy, jest zaskakujące” – powiedział w niedzielę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Minister spraw zagranicznych Rosji odniósł się na pierwszym kanale rosyjskiej publicznej telewizji do debaty zainicjowanej przez Emmanuela Macrona, w której wzięli udział szef niemieckiego MSZ Heiko Mass i kanclerz Angela Merkel.

“Szczerze mówiąc, uderzyły mnie te wypowiedzi, bo pochodziły nie z kraju o mentalności opartej na nienawiści do Rosji, ale z Niemiec, lidera Unii Europejskiej” – powiedział Ławrow. “To jest głęboko zakorzeniony resentyment, to jest paranoja” – dodał.

Czytaj także: Niemcy przeciwko amerykańskim sankcjom na firmy budujące Nord Stream 2

Ławrow stwierdził także, że nowe władze Unii Europejskiej będą musiały określić swoje podejście do dialogu na temat bezpieczeństwa politycznego i wojskowego w Europie, w szczególności dialogu z Federacją Rosyjską i innymi krajami niebędącymi członkami UE i NATO.

“Uważam, że w przypadku dyplomacji bardzo ważna jest wymiana narracji, jak to się mówi obecnie. To próbuje czynić francuski prezydent Emmanuel Macron wraz z wieloma innymi przywódcami państw NATO i UE” – zaakcentował.

Czytaj także: Putin oskarżył NATO o działanie w duchu “zimnej wojny”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / TASS / vestnikkavkaza.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply