„Stanowisko Berlina, że NATO powinno pozostać niezmienione, aby chronić Niemcy, jest zaskakujące” – powiedział w niedzielę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Minister spraw zagranicznych Rosji odniósł się na pierwszym kanale rosyjskiej publicznej telewizji do debaty zainicjowanej przez Emmanuela Macrona, w której wzięli udział szef niemieckiego MSZ Heiko Mass i kanclerz Angela Merkel.

„Szczerze mówiąc, uderzyły mnie te wypowiedzi, bo pochodziły nie z kraju o mentalności opartej na nienawiści do Rosji, ale z Niemiec, lidera Unii Europejskiej” – powiedział Ławrow. „To jest głęboko zakorzeniony resentyment, to jest paranoja” – dodał.

Czytaj także: Niemcy przeciwko amerykańskim sankcjom na firmy budujące Nord Stream 2

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ławrow stwierdził także, że nowe władze Unii Europejskiej będą musiały określić swoje podejście do dialogu na temat bezpieczeństwa politycznego i wojskowego w Europie, w szczególności dialogu z Federacją Rosyjską i innymi krajami niebędącymi członkami UE i NATO.

„Uważam, że w przypadku dyplomacji bardzo ważna jest wymiana narracji, jak to się mówi obecnie. To próbuje czynić francuski prezydent Emmanuel Macron wraz z wieloma innymi przywódcami państw NATO i UE” – zaakcentował.

Czytaj także: Putin oskarżył NATO o działanie w duchu „zimnej wojny”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / TASS / vestnikkavkaza.net

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz