Ławrow twierdzi, że Rosja nie prosiła o negocjacje

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że choć Rosja jest gotowa na negocjacje to nigdy o nie nie prosiła.

Rosja nigdy nie prosiła o rozmowy w sprawie sytuacji na Ukrainie, ale jednocześnie zadeklarowała gotowość wysłuchania tych, którzy są zainteresowani wynegocjowanym rozwiązaniem – powiedział w czwartek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, którego słowa przytacza agencja informacyjna Interfax.

„Kiedy zarzuca się nam, że nieustannie prosimy o jakieś negocjacje, żeby zyskać na czasie, że tak powiem, w celu zebrania dodatkowych sił do specjalnej operacji wojskowej, to jest to i śmieszne i straszne, bo ludzie kłamią, kłamią ” — powiedział dziennikarzom Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji podkreślił – “nigdy nie prosiliśmy o żadne negocjacje, ale zawsze mówiliśmy, że jeśli ktoś jest zainteresowany wynegocjowaniem rozwiązania, jesteśmy gotowi wysłuchać”.

Jak dodał – “I potwierdza to przykład, który właśnie przytoczyłem, kiedy w marcu Ukraińcy poprosili o ich wysłuchanie. My nie tylko ich wysłuchaliśmy, ale byliśmy gotowi zgodzić się z nimi na zasadach, które sami przedstawili”.

Deklarację o gotowości Rosji do rozmów ogłaszał już na początku tego miesiąca rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Kijów wyrażał już sceptycyzm wobec rozmów pokojowych na tym etapie konfliktu zbrojnego.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply