Kreml: temat Krymu jest zamknięty raz na zawsze

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział Wołodymyrowi Zełenskiemu, który chce zażądać od Władimira Putina oddania Krymu i zapłaty rekompensaty za jego zajęcie. – napisała w poniedziałek agencja Interfax.

Kreml jest gotów wyjaśnić swoje stanowisko w sprawie Donbasu dowolnemu politykowi oraz uważa sprawę Krymu za zamkniętą – w ten sposób rzecznik prezydenta Rosji skomentował oświadczenie Wołodymyra Zełenskiego na temat konieczności zwrotu Krymu przez Rosję.

„Jesteśmy gotowi wyjaśnić dowolnemu obywatelowi Ukrainy, że Rosja nie okupuje żadnych ukraińskich terytoriów. O tym nie może być mowy, ponieważ nieuznawane republiki w Donbasie są odrzucane przez samą Ukrainę, a to, co się tam dzieje, jest konsekwencją polityki prowadzonej przez władze Ukrainy” – stwierdził Pieskow.

„Co się tyczy wspominania o Krymie w tym kontekście, uważamy to za niedopuszczalne. Jest to temat, który nie podlega dyskusjom. Ten temat jest raz na zawsze zamknięty ”- dodał rzecznik prezydenta Rosji, twierdząc, że słowa „okupacja” i „aneksja” nie mają zastosowania wobec Krymu ani de facto, ani de iure.

Jak pisze Interfax, wcześniej zwycięzca I tury wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w trakcie przyszłego spotkania z Putinem powie mu: „No, w końcu zwróciliście nasze terytoria. Ile jeszcze jesteście gotowi zapłacić pieniędzy za to, że zabraliście nasze terytoria i pomagaliście ludziom, którzy uczestniczyli w eskalacji [konfliktu] w Donbasie i na Krymie?”

Pieskow odmówił skomentowania wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie mówiąc, że dopóki wybory się nie zakończyły, komentowanie ich jest przedwczesne. Dodał, że Kreml chciałby, by prezydentem Ukrainy została osoba skłonna do uregulowania konfliktu w Donbasie, a nie przedstawiciel, jak się wyraził, „partii wojny”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenka: jeśli Krym jest rosyjski, to niech Rosja odda ziemie Mongolii

Kresy.pl / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz