Myśliwiec F-18 należący do jednego z państw NATO próbował zbliżyć się do samolotu z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu na pokładzie. Został on odpędzony przez rosyjskie myśliwce Su-27 – twierdzi agencja TASS.

Do incydentu doszło we wtorek nad wodami międzynarodowymi Morza Bałtyckiego. Maszyna z rosyjskim ministrem zmierzała z Kaliningradu do Moskwy w asyście dwóch myśliwców Su-27 należących do lotnictwa Floty Bałtyckiej. Jak podaje TASS, jej korespondent znajdował się w tym czasie na pokładzie samolotu wiozącego Szojgu.

Według TASS nad wodami międzynarodowymi do samolotu z Szojgu na pokładzie usiłował zbliżyć się natowski F-18, jednak dwa rosyjskie Su-27 “odepchnęły go” nie pozwalając na podejście bliżej do samolotu pasażerskiego.

Kanał “Zwiezda” opublikował nagranie tego incydentu.

Siergiej Szojgu odwiedził Kaliningrad, by wziąć udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę oddziału szkoły marynarki wojennej. Minister obrony Rosji oglądał też rywalizację oddziałów piechoty morskiej z Rosji, Chin, Iranu i Wenezueli na poligonie Chmielewka.

Przypomnijmy, że do podobnego incydentu z udziałem polskich F-16 i rosyjskiego samolotu z Szojgu na pokładzie doszło w czerwcu 2017.

W poniedziałek Królewskie Siły Powietrzne (RAF) podały na Twitterze, że jej myśliwce wielozadaniowe Typhoon z bazy w Lossiemouth przejęły dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-142, które zbliżały się do brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Brytyjskie myśliwce wspierał samolot-cysterna Voyager. Rosyjskie maszyny nie naruszyły przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TAKŻE: Myśliwce USA przechwyciły dwa rosyjskie bombowce w pobliżu Alaski

Kresy.pl / TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply