Myśliwce USA przechwyciły dwa rosyjskie bombowce w pobliżu Alaski [+FOTO]

Amerykańskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie bombowce Tu-95 w międzynarodowej przestrzeni powietrznej u wybrzeży Alaski.

O poderwaniu w powietrze amerykańskich maszyn poinformowało w czwartek Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Powietrznej (North American Aerospace Defense Command, NORAD).

„Dwa myśliwce F-22 i dwa myśliwce CF-18 wspierane przez E-3 Sentry, KC-135 Stratotanker i tankowiec C-130 pozytywnie zidentyfikowały i przechwyciły dwa bombowce Tu-95 wkraczające w ADIZ [strefę identyfikacyjną obrony powietrznej – red.] Alaski i Kanady” – podało amerykańskie dowództwo na Twitterze.

Jak dodano, rosyjskie samoloty pozostawały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej i ani przez moment nie naruszyły ​​amerykańskiej lub kanadyjskiej przestrzeni powietrznej.

Jest to drugi znany przypadek przechwycenia rosyjskich samolotów wojskowych u wybrzeży Ameryki Północnej w sierpniu br. Na początku tego miesiąca amerykańskie myśliwce towarzyszyły dwóm rosyjskim samolotom do zwalczania okrętów podwodnych Tu-142, które pojawiły się w strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej Alaski.

CZYTAJ TAKŻE: Bombowiec strategiczny USA przeleciał nad Polską po spotkaniu z rosyjskimi myśliwcami [+VIDEO]

Kresy.pl / Twitter

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. WojewodaMichal
    WojewodaMichal :

    a to taki sprytny plan – kacapowie wysłali najnowsze ponad 70 letnie konstrukcje, żeby dokładnie prześwietlić F22… a ci naiwni Amerykanie niczego się nie domyślili – no po prostu mają ich… ah ci kacapowie – jacyż oni “sprytni i przebiegli” – ten spryt i przebiegłość dosłownie nie ma “analogów wśród państw Zachodu”