Myśliwce USA przechwyciły dwa rosyjskie bombowce w pobliżu Alaski [+FOTO]

Amerykańskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie bombowce Tu-95 w międzynarodowej przestrzeni powietrznej u wybrzeży Alaski.

O poderwaniu w powietrze amerykańskich maszyn poinformowało w czwartek Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Powietrznej (North American Aerospace Defense Command, NORAD).

„Dwa myśliwce F-22 i dwa myśliwce CF-18 wspierane przez E-3 Sentry, KC-135 Stratotanker i tankowiec C-130 pozytywnie zidentyfikowały i przechwyciły dwa bombowce Tu-95 wkraczające w ADIZ [strefę identyfikacyjną obrony powietrznej – red.] Alaski i Kanady” – podało amerykańskie dowództwo na Twitterze.

Jak dodano, rosyjskie samoloty pozostawały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej i ani przez moment nie naruszyły ​​amerykańskiej lub kanadyjskiej przestrzeni powietrznej.

Jest to drugi znany przypadek przechwycenia rosyjskich samolotów wojskowych u wybrzeży Ameryki Północnej w sierpniu br. Na początku tego miesiąca amerykańskie myśliwce towarzyszyły dwóm rosyjskim samolotom do zwalczania okrętów podwodnych Tu-142, które pojawiły się w strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej Alaski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Bombowiec strategiczny USA przeleciał nad Polską po spotkaniu z rosyjskimi myśliwcami [+VIDEO]

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. WojewodaMichal
    WojewodaMichal :

    a to taki sprytny plan – kacapowie wysłali najnowsze ponad 70 letnie konstrukcje, żeby dokładnie prześwietlić F22… a ci naiwni Amerykanie niczego się nie domyślili – no po prostu mają ich… ah ci kacapowie – jacyż oni „sprytni i przebiegli” – ten spryt i przebiegłość dosłownie nie ma „analogów wśród państw Zachodu”