Trump: na rosyjskim poligonie eksplodowała rakieta Buriewiestnik

Prezydent USA Donald Trump zamieścił wpis na Twitterze mówiący o tym, że tajemniczym obiektem, który eksplodował na terenie rosyjskiego poligonu pod Siewierodwińskiem, powodując wzrost promieniowania, była rakieta nosząca natowską nazwę kodową Skyfall, czyli rosyjski Buriewiestnik.

Stany Zjednoczone dużo się uczą na nieudanej eksplozji rakiety w Rosji. Mamy podobną, choć bardziej zaawansowaną technologię. Eksplozja rosyjskiego „Skyfall” spowodowała, że ludzie martwią się o powietrze wokół obiektu i daleko poza nim. Niedobrze! – napisał Trump w poniedziałek.

SSC-X-9 Skyfall to natowska nazwa kodowa 9M730 Buriewiestnik, pocisku o napędzie jądrowym, o którym Władimir Putin mówił w orędziu 1. marca 2018 roku. Rakieta ta mogąc tygodniami krążyć nad ziemią ma mieć nieograniczony zasięg. Projekt ten wciąż znajduje się w fazie badawczo-rozwojowej.

Jak podawaliśmy, także w poniedziałek Wiaczesław Sołowiew, szef instytutu, w którym pracowało pięciu zabitych w eksplozji naukowców, stwierdził, iż brali oni udział w próbach zbudowania małego reaktora nuklearnego. Reaktor był częścią silnika rakietowego na paliwo ciekłe. Przygotowania do tych testów trwały ponad rok.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / twitter / rmf24.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz