Zełenski pozbył się swoich udziałów w biznesie

Prezydent Wołodymyr Zełenski spełnił jedną ze swoich obietnic wyborczych i pozbył się udziałów w spółkach, których był współwłaścicielem przepisując je na dwóch swoich współpracowników – ustaliła Liga.net.

Liga.net ustaliła w państwowym rejestrze, że od marca do maja Zełenski przekazał swoje udziały braciom Serhijowi i Borysowi Szefirom. Udziały w ośmiu spółkach przypadły dawnemu partnerowi biznesowemu a obecnie doradcy prezydenta Ukrainy Serhijowi Szefirowi. Jego starszy brat, szef „Studia Kwartał-95” Borys Szefir otrzymał udziały w dwóch spółkach. Według pierwszego z braci uzgodniono, że udziały wrócą do Zełenskiego po upływie pięcioletniej kadencji prezydenckiej.

W ten sposób Zełenski pozbył się udziałów w przedsiębiorstwach „Kwartał 95” (zajmuje się ono produkcją filmów fabularnych), „Studio Kwartał-95” (produkcja programów rozrywkowych), „Studio Kwartał 95” (budownictwo), „Kwartał TW” (telewizyjny kanał rozrywkowy), „Animation Studio” (pełnometrażowa produkcja animowana), „Kwartał-Koncert” (organizacja koncertów i tras koncertowych), kompania filmowa „Kinokwartał”, restauracja „Fisz-Chaus”, kompania filmowa „Gaudi Studio” (emisja telewizyjnych show) i „Inwest Anima” (studio fonograficzne).

Nazwisko Zełenskiego figuruje już tylko w rejestrze w przypadku jednej osoby prawnej – organizacji Centrum Młodzieżowe „Liga śmiechu”.

Przypomnijmy, że poprzedni prezydent Petro Poroszenko oficjalnie zapowiadał, że po objęciu prezydentury sprzeda swój koncern cukierniczy „Roshen”. Później przekazał „Roshen” w powiernictwo Rothschild Trust. Otrzymywał jednak od spółki dywidendy. Odmówił także sprzedaży telewizji „5 kanał”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Poroszenko o sprzedaży Roshen: to trudne, ale mam duże nadzieje

Kresy.pl / Liga.net / znaj.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz