Ukraiński prezydent ponownie odniósł się wczoraj do jednej ze swoich obietnic wyborczych – sprzedaży przedsiębiorstwa cukierniczego „Roshen”.

„Bardzo trudno jest sprzedać coś w kraju będącym w stanie wojny, ale mam duże nadzieje. Przy okazji, moje rosyjskie aktywa zostały aresztowane. Nie pozwalają mi tam na działanie, ale jestem całkowicie pewny, że w najbliższej przyszłości usłyszycie ważne wiadomości” – powiedział Poroszenko podczas konferencji prasowej.

W maju agencja Bloomberg informowała, że Nestle, jedna z największych korporacji cukierniczych świata, może kupić firmę Roshen należącą do ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki za miliard dolarów. To trzykrotnie mniej, niż cena pożądana przez zarząd jego firmy.

Wcześniej prezydent Poroszenko oficjalnie zapowiadał, że po objęciu prezydentury sprzeda Roshen. Była to jedna z jego obietnic wyborczych. Później sprawa uległa opóźnieniu. W marcu ukraiński prezydent twierdził, że procedura sprzedaży należącej do niego firmy jest utrudniana przez Rosjan.

Sprawą sprzedaży zajmuje się w tej chwili w całości przedsiębiorstwo inwestycyjne Rothschild.

Czytaj również: Ukraiński oligarcha chce podbić polski rynek

Censor.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      zefir :

      „cyna”:Nie ma mowy o przypadkowej zbieżności nazwisk.To ta sama rodzina parchów Rothschildów,której pajęczyna wpływów rozgałęziona jest szeroko na całym świecie:od udziałów w MFW,FED,licznych korporacjach,bankach i funduszach do kontroli międzynarodowej masonerii tak w szkockim jak francuskim rycie,oraz dużych wpływach w międzynarodowych organizacjach zainteresowanych Nowym/judajskim/Porządkiem Świata w istocie Globalnego Kapitalizmu w komunistycznym wydaniu.W określeniu Walcmana może mieścić się tak brytyjski bank inwestycyjny NM Rothschild &Sons Limited,jak Fundusz Inwestycyjny Rothschild Investment Trast,zwany dziś RIT Capital Partners,właścicielami których jest rodzina Rothschildów.