Incydent nastąpił dzień po podobnym przypadku zbliżenia się samolotów NATO i Rosji nad Morzem Bałtyckim.

Dzień po tym, jak rosyjski myśliwiec miał się niebezpiecznie zbliżyć do amerykańskiego samolotu rozpoznawczego nad Morzem Bałtyckim, agencja Reutera informuje, że myśliwiec F-16 w ramach prawdopodobnego „odwetu” za wczorajszy incydent nad Bałtykiem, próbował niewłaściwie zbliżyć się do samolotu rosyjskiego ministra obrony. Samolot z Siergiejem Szojgu na pokładzie leciał w kierunku Kaliningradu, gdzie miało odbyć się spotkanie z udziałem ministra i rosyjskich wojskowych. Myśliwiec NATO dopiero po pojawieniu się rosyjskiego Su-27 miał odlecieć na bezpieczny dystans, podają rosyjskie media.

Według relacji, jeden z rosyjskich myśliwców eskortujących samolot Shojgu wbił się między nim a myśliwcem NATO i przechylił skrzydła na bok, aby ukazać, w jaką broń jest uzbrojony. Po tym F-16 miał oddalić się od samolotu ministra obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pytany o komentarz, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że lepiej zwrócić się z pytaniem o incydent do ministra obrony.

Coraz częściej nad Morzem Bałtyckim dochodzi do podobnych incydentów między rosyjskimi a natowskimi samolotami, które przypominają prowokacje z okresu zimnej wojny.

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz