Spór o wojnę w Donbasie doprowadził do bójki podczas programu na żywo.

W rosyjskiej telewizji NTW doszło do bójki podczas programu „Miejsce spotkania” nadawanego na żywo. – podał w piątek portal radia RMF FM. W trakcie kłótni o wojnę w Donbasie na ukraińskiego politologa rzucił się prowadzący.

Jak pisze RMF FM, temperaturę dyskusji podgrzał niemiecki skrajnie lewicowy polityk Andreas Maurer, który zarzucił Ukraińcom, że popełniają w Donbasie zbrodnie wojenne.

„Powinniście w końcu przyznać, przyznać prawdę, że tam giną dzieci, ostrzeliwuje się ludzi, dzieci. Byłem przy pomniku, 200 dzieci zginęło w tym czasie” – mówił po rosyjsku Maurer otrzymując za swoją wypowiedź brawa od publiczności. Jego słowa rozwścieczyły ukraińskiego politologa Dmytra Suworowa. „Pokaż zdjęcia, draniu” – krzyknął do Maurera. Jak podaje RMF, w tym momencie zaatakował go prowadzący program Andriej Norkin. Na zamieszczonym na YouTube filmie widać, że doszło między nimi do szarpaniny, do której przyłączyły się inne osoby. W pewnym momencie na podłogę przewróciła się jedna z redaktorek wydania.

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku Komsomolska Prawda sugerowała, że kłótnie a nawet bójki w rosyjskich politycznych talk show mogą być wyreżyserowane. Zdaniem rosyjskiej gazety dyżurni zagraniczni eksperci grają w nich role „złego Amerykanina”, „głupiego Ukraińca” i „Polaka-rusofoba”. Pomimo skandali i antyrosyjskich opinii eksperci ci wciąż są zapraszani do studia, sami też nie mają nic przeciwko w uczestniczeniu w tego typu widowiskach. Ich występy podnoszą oglądalność i mają umacniać negatywne stereotypy na temat cudzoziemców. Jednym z takich gości wymienianych przez KP ma być Suworow, który za występ w takim programie ma inkasować od 10 do 15 tys. rubli.

CZYTAJ TAKŻE: „Żyjecie w gó**ie!”. Maciejczuk pobity w rosyjskiej telewizji [+FOTO / + VIDEO / 16+]

Kresy.pl / RMF FM / YouTube

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz