Udział polskiego dziennikarza Tomasza Maciejczuka w rosyjskim „talk-show” zakończył się awanturą.

Dziennikarz Tomasz Maciejczuk brał udział w programie „Prawo Głosu” na antenie rosyjskiej stacji telewizyjnej TVC, z udziałem zaproszonych gości i publiczności. Atmosfera była z czasem coraz bardziej napięta – uczestnicy wciąż przerywali sobie nawzajem i mówili podniesionymi głosami. Rosjanie wyraźnie nie zgadzali się z poglądami przedstawianymi przez Maciejczuka.

Sytuacja zaogniła się podczas rozmowy na temat oligarchii na Ukrainie i zarobków prezydenta Petra Poroszenki, a także wyboru miliardera Donalda Trumpa na prezydenta USA. Szczególnie agresywny był rosyjski politolog Siergiej Michiejew. Już w jednym z wcześniejszych programów groził Maciejczukowi, że ten „dostanie po zębach”.

Polski dziennikarz powiedział, że w Rosji działa jeden z zakładów należącego do Poroszenki koncernu „Roszen”, a za zarabiane w Rosji pieniądze kupuje broń dla ukraińskich żołnierzy, zabijających Rosjan w Donbasie. – Wy sponsorujecie Poroszenkę!– mówił Maciejczuk, przy głośnych protestach rosyjskich uczestników programu.

Następnie Maciejczuk poruszył temat średniej płacy w Rosji, po czym zwrócił uwagę, że jest ona niższa od rumuńskiej. – Chciałbym pogratulować Rumunii zwycięstwa, bo dziś średnia płaca jest tam wyższa, niż w Rosji– powiedział, co wywołało gniewne reakcje, m.in. Michiejewa. Który zaczął krzyczeć, że „Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze”. – Ukraińcy też chcą żyć jak normalni ludzie, a nie w gównie, jak wy, Rosjanie!– odpowiadał mu Maciejczuk.

W tym momencie włączył się prowadzący Roman Babajan. – Czy ja dobrze usłyszałem, że my żyjemy w gównie?– zapytał. – Dobrze, jak najbardziej– odpowiedział Maciejczuk. – Wy w gównie żyjecie!– krzyknął prowadzący program i rzucił w Polaka papierami, każąc mu wyjść ze studia. Michiejew nie wytrzymał i podbiegł do Maciejczuka krzycząc, żeby się wynosił. Wybuchła kłótnia. Część Rosjan także sugerowała polskiemu dziennikarzowi, żeby opuścił studio. Ten pytał, dlaczego Rosjanie mają prawo obrażać Polaków, a on nie może powiedzieć niczego krytycznego na ich temat. Awantura trwała jednak dalej. Doszło do szarpaniny, w trakcie której Maciejczuk został uderzony przez jednego z uczestników – odeskiego deputowanego, Igora Markowa.

Na swoim koncie na portalu VK.com Maciejczuk zamieścił fotografie, na których widać skutki szarpaniny i bijatyki.

– Poniżają Ukrainę i Polskę. Mówią, że jesteśmy prostytutkami, mówią „wieszać kreatury”, mówią, że nas trzeba spalić napalmem– pisał Maciejczuk na VK, zwracając uwagę, że tylko powiedział, że średnia płaca w Rumunii jest wyższa niż w Rosji. – Kiedy oni obrażają, to dobrze – kiedy człowiek odpowiada cytatem Siemiona Sliepakowa – obrażają się i chcą walczyć w kilku na jednego –pisze dziennikarz. – Byłem rad dowiedzieć się, że bardzo mądry politolog Michiejew nie ma pojęcia, jaka jest średnia płaca w Rosji, ale za to doskonale wie, że w Polsce wszystko jest źle i zapewne nie ma co jeść– dodaje.

Przeczytaj także:

Aleksandr Orszulewicz (BARS) dla Kresów.pl o głównych problemach Rosji i jej polityce wobec Polski [+VIDEO]

Ukraińcy i separatyści o sytuacji w Donbasie i na Krymie [WYWIADY]

Maciejczuk: ukraińska stacja kłamie i manipuluje ws. rzezi wołyńskiej i uchwały o ludobójstwie [+VIDEO]

Fot. vk.com / tomekpl

Poniżej nagranie video. Sama awantura zaczyna się od ok. 23:45.

Poniżej dołączamy nagranie znanego utworu Siemiona Slepakowa, do którego odnosi się Maciejczuk:

Tvc.ru / vk.com / Kresy.pl

133 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • domarad
   domarad :

   Mógłbyś podać jakieś przykłady jego banderowskich poglądów? Kojarzę gościa od czasu kiedy cytował komentarze Ukraińców na film „Wołyń”. Czy Polak powinien bronić kogokolwiek i mieć poglądy inne niż propolskie? Może to, że ma „raz takie, raz takie” o tym właśnie świadczy?

   • baciar
    baciar :

    to on jezdzil w poczatkach majdanu do ukraińców zadawał sie z azovem i innymi bandersynami niosąc im pomoc sam zresztą do tego sie przyznal nie archiwizuje jego wypowiedzi ale nawet na Kresach byla jego wypowiedz na temat ukrainy jaki to on wielbiciel fakt potem sam przyznał sie do błedu ja uważam takich ludzi mocno chwiejnych który tak sam naprawde nie wie o co mu chodzi pozdrawiam

     • kojoto
      kojoto :

      Domarad – spóźniony zapłon, czy nie, ale od prawie dwóch lat on konsekwentnie ściga przejawy banderofilstwa w Polsce i na Ukrainie, o czym na bieżąco informuje m.in. Redakcja Kresy.pl. Gdyby pobili go w ukraińskim talk-show – to by UPAdlina, Sylwia-Boruta, czy Baciar załamywali ręce i biadolili, ale że w rosyjskiej, to „na pewno mieli powody”. Czas się obudzić, bo wprawdzie narasta zagrożenie ze strony szowinistów ukraińskich, ale zagrożenie ze strony Rosji nie zmalało, tylko sie przyczaiło, czego dowodzi między innymi sytuacja na tym forum.

     • kojoto
      kojoto :

      Maciejczuk powiedział prawdę tym oszołomom o fabrykach Poroszenki, a oni za to znieważyli nas- Polaków, za co Maciejczuk odpowiedział im podobną obelgą – wtedy się na niego rzucili. Tak jest to opisane w tej notce i nie mam powodu nie wierzyć tej informacji.

     • domarad
      domarad :

      Też nie widzę nic złego w [obecnej] działalności Maciejczuka. W sumie to jego ewolucję można uznać za dość przewidywalną dla polskiego patrioty o ukraińskim pochodzeniu [rodzina ze Lwowa], który początkowo pod wpływem panującego w Polsce „giedroycyzmu” tępo wierzy w dobre intencje banderystów, a poznając ich bliżej zmienia zdanie. Ale to bądź co bądź plama na honorze – może ją jeszcze zamaże. W każdym razie, w czasie programu dał ciała. Zauważ, że ten wątek o średniej pensji pojawia się bez żadnego powodu, tak tylko, żeby dosrać Rosjanom. Michiejew potem krzyczy, że „Ukraińcy oddaliby wszystko za pieniądze”, a następnie dorzuca, że „Polacy i Ukraińcy sprzedają się pieniądze”. Rosjanie mają taki „żarcik” o Polakach jako narodzie prostytutek. Tego Michiejew wprost nie powiedział, ale Maciejczuk to pewnie skojarzył, pisząc teraz ex post, że „mówią, że jesteśmy prostytutkami” i odpowiedział tekstem o gównie. Wszystko jednak wskazuje, że on sam był nastawiony na konfrontację. Jak miałbym okazję zaprezentować się przed uprzedzoną rosyjską publiką, trzymałbym nerwy na wodzy i starałbym się wypaść jak najlepiej – przyjaźnie, nawet jeśli z krytycznymi uwagami. Wyszło naopak.

     • kojoto
      kojoto :

      Owszem – pojechał po bandzie, i można mieć pretensje o to, że był nastawiony na konfrontację. Maciejczuk bez wątpienia nie jest dyplomatą i jest młody, ale tą jego zaczepkę ze średnia krajową mogli zignorować, albo odpowiedzieć na 100 sposobów. Tymczasem stary kacap wyskoczył tu z tym tekstem obraźliwym dla Polaków i nie dość, że nikt go nie uciszył, to jeszcze całą bandą zaczęli nastawać na Maciejczuka – a on przykozakował – i uważam, że wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko. Rosjanie dostali próbkę Polskiego kurażu i śmiałości i to sobie zapamiętają. Może ten stary kacap następnym razem sie zastanowi zanim coś chlapnie o Polakach.

   • poznaniak74
    poznaniak74 :

    Dlaczego kłamiesz? Nawet na tym portalu sa materiały na których „polski wolontariusz” Maciejczuk chwali się jak dostarcza pomoc tzw. ukraińskim batalionom ochotniczym („Azow” i „Ajdar”) oraz gdzie spotyka się, w ramach (tfu!!!) „pojednania” z niedobitymi banderowcami. Więc NIE ŁŻYJ!

     • tagore
      tagore :

      Maciejczuk był w początkowym okresie wydarzeń „rewolucji godności” nawiedzonym „giedroycianem”.
      Bezpośrednie kontakty z oddziałami neobanderowców na froncie „nieco go otrzeźwiły” i publikując niewygodne materiały poważnie się naraził dawnym „kolegom”. Aktualnie jest źle widziany na Ukrainie
      i pewnie stąd zaproszenie do rosyjskiego programu.

      tagore

     • kojoto
      kojoto :

      {gniewne reakcje, m.in. Michiejewa. Który zaczął krzyczeć, że „Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze”.} a to nie miało miejsca zanim Maciejczuk im odparował równie siarczyście? Jeśli was nie obraża to że sprzedajecie się za pieniądze, to nie powinno was obrażać to, że żyjecie w gównie. Maciejczukowi grożą banderowcy i napadają na niego kacapy, to że wcześniej błędnie zaangażował się po stronie majdaniarzy, nie znaczy, że nie jest uczciwym człowiekiem, który dąży do prawdy. Na tym portalu szaleje prowokator Sylwia-Boruta – UDOWODNIONO, że to jedna osoba, a o ile forumowicze juz pewnie mu nie za bardzo ufają, to jak ktoś napiszę o nim prawdę jest atakowany i oskarżany o banderyzm, a gro forumowiczów na to nie reaguje. Ja tez popełniłem błąd – dwa lata temu też dawałem się podpuścić tym ruskim prowokatorom, ale po jakimś czasie zobaczyłem, że coś tu nie gra. To nie wstyd przyznać sie do błędu.

     • perun
      perun :

      Jeśli dobrze słyszę, to Michiejew powiedział, że Polacy i Ukraińcy są gotowi wszystko sprzedać za pieniądze. No i w sumie ma rację, bo co innego robią w Polsce wszystkie rządy po 1989 ? Wyprzedają narodową gospodarkę za psie pieniądze zachodniemu kapitałowi, nazywając to szumnie prywatyzacją. W ten sposób Polska sprowadzona została do roli państwa kolonialnego. Natomiast Rosja, mimo że przeciętnemu mieszkańcowi tego kraju się nie przelewa, to jednak jako kraj zachowała suwerenność. Tego niestety nie rozumie Maciejczuk, który wszystko przelicza w prymitywny sposób na pieniądze i podnieca się jak dzikus obdarowany błyskotkami przez białych panów. A jego słowa o tym, że Rosjanie żyją w gównie są po prostu zwyczajnym chamstwem i nie dziwię się, że rosyjskich uczestników debaty poniosły nerwy. Wyobraźmy sobie sytuację, że do polskiej telewizji zaproszono do dyskusji jakiegoś Rosjanina, który miałby szansę przedstawić polskiej publiczności rosyjski punkt widzenia. A ten zaczyna od razu z grubej rury, że Polacy to prostytutki. Jaka byłaby wtedy reakcja Polaków ? No ale coś takiego w polskiej TV się raczej nie zdarzy, bo tam pokazywany jest tylko jeden jedynie słuszny punkt widzenia.

     • kojoto
      kojoto :

      Gdyby zaproszono Rosjanina do TW w Polsce i powiedziano mu, że „Rosjanie sprzedają się za pieniądze” to by UPAdlina troll, i Ci forumowicze co w zaślepieniu atakują Maciejczuka wyzywali by tu autorów programu i polskich gości w programie od rusofobów. To jak powiedział „są gotowi wszystko sprzedać za pieniądze”, czy „sprzedaja sie za pieniądze”?

     • perun
      perun :

      Bardziej niż słowa jakiegoś ruskiego politologa mnie, jako Polaka, obrażają poczynania tzw. polskich rządów, które merdają ogonami na każde skinienie amerykańców. Przecież to nie żaden Rosjanin, ale minister polskiego rządu stwierdził, że robimy loda wujowi Samowi. Jak więc widzisz sami przedstawiciele polskich władz są świadomi tego, że polityka którą prowadzą to kurewstwo. Tylko mówią o tym w kuluarach, a nie oficjalnie. Zresztą, gdyby chodziło tylko o robienie loda jankesom, to można by to jeszcze jakoś racjonalnie uzasadnić tym, że musimy starać się o względy Wielkiego Brata, ale ten Wielki Brat każe nam robić laskę nie tylko sobie, ale również banderowcom, co też polscy politycy czynią bez mrugnięcia oka. Tak więc jeśli zachowujesz się jak ladacznica, to nie oczekuj, że inni będą cię szanować.

     • kojoto
      kojoto :

      ty jesteś w ogóle Polakiem perun? Ten stary kacap nie powiedział, że polski rząd się sprzedaje, tylko Polacy. Nie widzisz różnicy? Czy na siłę udowadniasz, że sie nie pomyliłeś, bo Ci wstyd? To znaczy nie obraza Cie to, że stary kacap powiedział że Polacy to prostytutki. Jak trzeba byc upodlonym, zeby pozwalać sie innym lżyć i na to nie reagować. To co zrobił Maciejczuk to była reakcja na obelgę.

     • perun
      perun :

      No niestety, tak to już jest, że łajdackie poczynania rządów spływają na konto całego narodu. Mimo wszystko nie jestem przekonany, że Michiejew chciał obrazić wszystkich Polaków nazywając ich prostytutkami. To jest już tylko twoja interpretacja jego słów. Ja mogę mieć inną. Czasami mówi się o kimś, że sprzedałby za pieniądze własną matkę, co wcale nie oznacza, że ten ktoś uprawia najstarszy zawód świata, tylko że jest skrajnym materialistą. Są właśnie tacy ludzie, a znam takich osobiście, którzy nie widzą innych wartości w życiu poza pieniędzmi, i którzy oceniają innych ludzi przez pryzmat posiadanego majątku. Ale na przykład dla mnie w gównie żyje miliarder Soros, a niekoniecznie jakiś chłop z zapadłej syberyjskiej wiochy. Tak czy siak, to Maciejczuk zaczął prowokować, kiedy wyskoczył jak Filip z konopi z zarobkami w Rumunii, a później użył jednoznacznie obraźliwych słów w stosunku do narodu rosyjskiego. Bo nawet jeśli w Rosji jest bieda (a czy w Polsce jej nie ma ?), to mówienie, że Rosjanie żyją w gównie jest obraźliwe dla każdego rosyjskiego patrioty.

     • kojoto
      kojoto :

      Widzisz, obawiam się, że rozumiem Twoje zdanie. I biorę je na karb tego, że wielu (większość?) Polaków nie ma już dostatecznego poczucia dumy narodowej. Tak zostaliśmy „skopani” przez te wszystkie lata wojen i ludobójstwa, przez dwa wieki okupacji (która się na dobra sprawę nie skończyła), że nie jesteśmy już tym dumnym i bitnym narodem co dawniej… a jednak to ziarno zostało i już rośnie. W/g mnie Maciejczuk właśnie to tam pokazał. Mimo iż zgadzam się ze to było niefortunne (jest młody i z pewnością nie jest dyplomatą). Wrażenie jednak z pewnością pozostawił odpowiednie – mimo wszystko – sam przeciw bandzie – wyprostowany i pewny siebie. Jestem tez pewien, że nie jeden Rosjanin powie, że Maciejczuk prawdę powiedział, bo przecież ledwo wiążą koniec z końcem. I nie zwróci uwagi na to, że Maciejczuk też powinien był raczej obrazić tego starego kacapa, a nie całą resztę. Ale to była jednak szybka konfrontacja i wyszło jak wyszło.

     • kojoto
      kojoto :

      chłopiec na posyłki prowokatora Sylwia-Boruta sie przypałętał. Nie udawaj większego głupka niz jesteś – bo dobrze wiesz co napisałem. Nieobecność w tej dyskusji trolla Boruta-Sylwia to jest jak mawia Stanisław Michalkiewicz „wyższa forma obecności”

     • boruta
      boruta :

      zefir:
      03.12.2016 22:42

      Kojoto,odtwórzmy węzłowe fakty: 1/Pani Ilona w dniu 13.11br g 16;44 zakłada ekstra stronę wnosząc hipotezę „Sylwia vel Boruta”tzn że Sylwia i Boruta to jedna i ta sama osoba.Ilona zamierza to udowodnić………………………….2/Pani Ilona w poście z dnia19.11 br g23;15 informujenas,że „Nie mam 100% pewności czy Boruta i Sylwia to ta sama osoba,być może tak(Bliższa mi),być może nie”………………………………….3/Pani Ilona w poście z dn29.11 br g 18;43 oświadcza „Twardych dowodów na to nie ma,bo być ich nie mogło…”……Pani Ilona odpowiedzi z poz 2/ i 3/ udzielała w dialogu ze mną.Nie miałem wątpliwości,że były to szczere i uczciwe słowa,więc godziłem się z nimi,bez zbędnego naciskania,czy „znęcania się”.Kojoto,twoje,moje,Ilony,czy innych użytkowników poglądy nie mają znaczenia. Jeżeli nie ma twardych dowodów potwierdzających w 100%-ach hipotezę „Sylwia vel Boruta,to taka hipoteza jest fałszywa i należy ją odrzucić.To elementarna zasada logicznego rozumowania,to żaden trolling,żadna prowokacja,żadne kłamstwo,Dorośnij i spoważniej więc i nie opowiadaj więcej głupstw o przyznawaniu się kogokolwiek do czegokolwiek.

  • zefir
   zefir :

   baciar,wcale nie odbieram Maciejczuka jako antyrosyjskiego gościa.Zaimponował mi tym,że Polak,facet nie miał cykora.Słusznie bronił postawy rosyjskiego satyryka „w gównie żyjecie”,coś koło tego.W Polsce też znajdziemy okoliczności na „w gównie żyjecie”.Rosyjscy komentatorzy zwyczajnie nie sprostali Maciejczukowi,w jego opanowaniu i pewności siebie.Sięgamy do historii i ewolucji poglądowej Maciejczuka.Fakt ,był probanderowcem ale obudził się z tego snu i daje temu wyrazy.To młody człowiek,uczy się i doświadcza.Cieszyć się tylko,że wrócił na obiektywne i propolskie pozycje.To zdolny facet i Polacy mogą mieć z niego pożytek.

  • zan
   zan :

   Co do meritum tych zarzutów. Rosja nie może bezprawnie konfiskować aktywów Poroszenki, bo naraziłaby się na kontrposunięcia na Ukrainie, a może i na Zachodzie. Z tego też powodu większość oligarchów w Rosji nie straciła majątków zdobytych działaniami przestępczymi w latach 90. Byłby straszny rejwach w „wolnym świecie”. Oczywiscie narwana głowa Maciejczuka nie może tego pojąć, a zamiast uczyć się, on idzie głosić kazania. Też bym nie wytrzymał i mu przypierdolił.

 1. rudy
  rudy :

  Odnośnie utworu Slepakowa, specjalnie dla Lipińskiego. Jest zwyczajna pojęcie taktu. Mało co mówią obywatele tego kraju, to nie daje prawa cudzoziemcowi tak mówić do tych ludzi. A jeśli odnosicie się do folkloru rosyjskiego, to trzeba uwzględniać i jego specyfikę i niejednoznaczność. Dla jednych opinia, dla innych – obrażenie. W wypowiedzi Maciejczuka była pogarda, a nie współczucie rosyjskiemu narodowi, za co sprawiedliwie oberwał.

 2. alexanderwolf
  alexanderwolf :

  Podejrzany z typ z niego, bo jest jak chorągiewka, ale w tym wypadku miał rację: w Rosji działa jeden z zakładów należącego do Poroszenki koncernu „Roszen”, a za zarabiane w Rosji pieniądze kupuje broń dla ukraińskich żołnierzy, zabijających Rosjan w Donbasie, jedna banda na wschodzie i zachodzie, ofiarami jak zawsze są niewinni ludzie.

     • poznaniak74
      poznaniak74 :

      W sprawie 'sankcji” to miej pretensje do tych co to je uchwalili, czyli UE i USA, a w sprawie „biznesu’ Poroszenki to tak jak pisałem powyżej oba państwa nie są w stanie wojny, facet płaci podatki więc jak widać Rosja uznaje to za zgodne z wlasnym prawem. A ze nie pasuje to tobie, czy pajacowi Maciejczukowi, który najpierw wspomagał ukraińskich bandytów mordujących mieszkańców Donbasu, a teraz sie użala nad zamordowanymi, no cóż…

     • alexanderwolf
      alexanderwolf :

      Nie porównuj mnie z tym kolaborantem, który sam nie wie kim jest. Nie są w stanie wojny a opluwają się publicznie, czyż Poroszenko nie pluje non stop na Rosję, jaka jest zła itd. czyż nie jest tez tak w drugą stronę , non stop propagandowe ataki?! Sankcje są w obydwie strony.Stwierdzam tylko patologiczne sytuacje, wszystkie te konflikty to pic na wodę fotomontaż, którym dopisuje się ideologiczne podłoże a w rzeczywistości zarabia się kupę szmalu, handlując po obu stronach. Brutalna prawda.

     • kojoto
      kojoto :

      AlexanderWolf i Poznaniak74 – Jakoś nie widziałem żadnego z was forumowi twardziele ani w ukradlińskiej ani w kremlowskiej TV jak stajecie oko w oko z kimś kto wprost sugeruje, że Polacy to prostytutki. Nie czytałem też waszych doniesień o ukraińskich szowinistach grasujących w Polsce, czy na Ukrainie, za to Maciejczuka widziałem i czytałem (szczególnie dzięki portalowi Kresy.pl) – uważacie, że człowiek nie może zmienić poglądów? Przejrzeć na oczy? Czy nawet po prostu dowiedzieć sie więcej o zbrodniach banderowców? Kiedy do was dotarły informacje o tym? Ja dowiedziałem się o ty stosunkowo późno, pierwszy raz w ogóle o mordercy banderze usłyszałem chyba w 2000 roku. A wy? Maciejczuk bez wątpienia coś ważnego przeoczył, ale wygląda na to, że naprawia swój błąd.

     • poznaniak74
      poznaniak74 :

      W odpowiedzi wklejam część mojej wypowiedzi z dołu „Jak widać części komentatorów wystarcza że pajac troche popsioczy na Hałyczyńców i „już jest spoko i juz jest nasz’. Zaiste, niektórym mało do szczęścia potrzeba”. I jeszcze jedno, ja o tych BANDYTACH zza naszej wschodniej granicy zawsze miałem wyrobione zdanie którego nigdy nie zmieniałem i jak widac miałem rację i nie potrzebowałem do tego żadnego „oświecania” przez durnia i pajaca pokroju 'polskiego wolontariusza’ Maciejczuka. I tyle w tym temacie…

     • alexanderwolf
      alexanderwolf :

      Maciejczuk fotografował się w koszulce Narodowych Sił Zbrojnych z banderowcami, to profanator. Jak Polak może się fotografować z bandziorami?! Działam na FB w grupie przeciw OUN/UPA, więc zdjęcia widziałem. Nie wiem czy się nawrócił, dla mnie ta osoba jest zbyt chwiejna w swoich poglądach.Oby przejrzał wreszcie na oczy. Po co w ogóle ta się pchał?! Dobrze, że nie było tam tego chama Żyrynowskiego, bo by jeszcze bardziej dostał po plapie. Tam jest cywilizacja bizantyjska, więc są inne formy „dyskusji” gdy zawodzą słowne formy argumentacji.Jeżeli jesteś Polakiem i masz rozum to wiesz o wszystkich zbrodniach czy to sowieckich, czy niemieckich, czy banderowskich i innych, żadne kłamstwo tego nie ukryje. Trzeba tylko chcieć szukać, poznawać świadków, źródła itd. Po to Pan Bóg dał nam rozum. Szukajcie a znajdziecie.

     • kojoto
      kojoto :

      Właśnie między innymi Kresy.pl donoszą, że raczej zdecydowanie przejrzał na oczy. Umówmy się, że on nie jest dla mnie jakimś autorytetem, ale uważam że chłopak stanął na wysokości zadania, odpowiednio do potrzeby chwili. (Może mógł lepiej, taktowniej etc – ale wyszło ostro i sobie zapamiętają)

  • zan
   zan :

   Poroszenko jest za cwany by za własne pieniądze zbroić żołnierzy. A dwa, powtórzę się: w Rosji jego majątku nie konfiskowali, bo sami mogliby się narazić na analogiczne konfiskaty za granicą. Maciejczuk to po prostu umysłowe dziecko, które rzuca się w wir spraw których nie rozumie.
   Mając spokój w dyskusji (zagwarantowany głos bez przerywania) zgasiłbym go jak peta merytorycznymi argumentami. Widocznie w tej dyskusji zabrakło kogoś rozumnego albo nerwy poniosły. W sumie też czasem poniosą i wyjątkowym osłom piszę, że mają nasrane we łbie, bo nie chce mi się z nimi polemizować. Osioł i tak nie zrozumie. To można wyczuć.

 3. jazmig
  jazmig :

  Jeżeli ktoś jest zaproszony w gościnę i obraża gospodarzy, to słusznie dostaje kopa w zadek i jest zrzucany ze schodów. Maciejczuk to ewidentny prymityw i głupek. Aby mówić o poziomie życia Rumunii i Rosji, to powinien on porównać siłę nabywczą zarobków obywateli obu krajów, a nie wysokość zarobków. Natomiast ma on rację wskazując na fakt, że Rosja sponsoruje Poroszenkę, bo to jest przecież oczywiste.

 4. zan
  zan :

  O nędzy w Rosji mogę mówić na przykład JA – bo znam mechanizmy które do tej nędzy doprowadziły i potrafię je umiejscowić w kontekście działań Rządu Światowego. Natomiast Maciejczuk wymiotuje z siebie gonitwę myśli na poziomie kmiotka który zupełnie nic nie rozumie z tego co komentuje.

 5. valdemarus83
  valdemarus83 :

  Koleś,który strzela sobie focie z zbrodniarzami,weteranami z dUPA nigdy nie będzie dla mnie wiarygodny. Nawet pomimo deklaracji,iż przejrzał na oczy! Jego żenujący występ w tv rosyjskiej potwierdza moje stanowisko. Najzwyklejszy prowodyr, najpierw za BANDerowcami,jednak przy zmianie koniunktury nastrojów społecznych, nagle olśniony i wielce nawrócony na właściwą linię. Poprzez swoją działalność,chcący przypodobać się Polakom i wybielić swoje nie tak dawne upofiskie poczynania. to jeszcze na dodatek, przy okazji swoją postawą próbuje zohydzić zwykłym Rosjanom i tak już mocno nadszarpnięty wizerunek Polaków.

 6. krok
  krok :

  Dobitny przykład odszczepieńców myślących, że mówią w imieniu Polski, kliniczny przypadek. Za ukraińców chcą byśmy byli bici i poniżani. Groźniejszymi ich przedstawicielami są PISowcy, bo chcą, by Polacy ginęli za ukraińców, za chore nazistowskie banderowskie idee.

 7. wsciekly
  wsciekly :

  PKB PER CAPITA ROSJI JEST NIEWIELE NIŻSZE NIŻ POLSKI !!! POLSKA WYPRZEDZA ROSJĘ O JAKIEŚ 3 LATA . ROSJA ZAŚ WYPRZEDZA RUMUNIĘ O JAKIEŚ 5….6 LAT !!!! Panie maciejczuk nie wiem po co pan tam pojechał ale na pewno po to aby zrobić dym. KTO PANU ZA TO ZAPŁACIŁ ???
  CO DO ŚREDNIEJ PENSJI 🙂 SKORO PKB PER CAPITA JEST MNIEJSZE OD ROSJI TO JAKIM CUDEM ŚREDNIE PENSJE SĄ WYŻSZE ??? FENOMEN TEN NAJLEPIEJ WYTŁUMACZYĆ NA POLSKICH ROLNIKACH !!!! MIMO IŻ ROLNIK SPRZEDAJĄC SWOJE PŁODY DOSTAJE FAKTURĘ VAT WIĘC NA TEJ PODSTAWIE MOŻNA ŁATWO WYLICZYĆ DOCHÓD NA ROLNIKA TO JEDNAK RZĄD ZDECYDOWAŁ ABY W POLSCE DOCHÓD ROLNIKOM WYLICZAŁ GUS ( GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY ) !!!!! W EFEKCIE ROLNIK ZARABIA Z HEKTARA PRZESZŁO 2000 . CO PO PRZELICZENIU PRZEZ ŚREDNIĄ ILOŚĆ ZIEMI DAJE CAŁKIEM PRZYZWOITY ZAROBEK. WIECIE DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE ??? BO UE DAJE PIENIĄDZE NA POMOC OSOBOM BIEDNYM . SKORO GUS WYELIMINOWAŁ JUŻ BIEDOTĘ SZTUCZNIE ZAWYŻAJĄC ICH DOCHODY WIĘC TE FUNDUSZE MOŻNA PRZESUNĄĆ GDZIE INDZIEJ !!!!!! PANIE MACIEJCZUK NAŻARŁ SIĘ PAN PROPAGANDOWEGO GÓWNA !!!!! ps Za takie słowa obrażające naród to sam dałbym w ryj !!!

  • pro_fide
   pro_fide :

   Dla mnie wygląda to na ustawkę.Maciejczuk powiedział prawdę o poziomie życia rosjan ale sposób w jaki to zrobił był już prowokacją.I musiał się liczyć z tym że dojdzie do awantury.Oprócz tego jego słowa umacniają już i tak negatywny wizerunek polaków jaki panuje u ruskich serwowaną przez propagandę kremla.

 8. poznaniak74
  poznaniak74 :

  Do redakcji portalu 'Kresy.pl”, czy użytkownik występujący jako @Kojoto to jeden z moderatorów lub administratorów? Jeżeli nie, to dlaczego ów osobnik decyduje z kim inni użytkownicy mogą się zadawać, a jezeli zadają się z innymi osobami których w/w @Kojoto nie lubi to natychmiast zaczyna obrażać i insynuować im że są „ruską agenturą”? Jeżeli można proszę o odpowiedzieć pod tym postem by inni użytkownicy mogli to także przeczytać. Z góry dziękuje i pozdrawiam redakcję.

  • kojoto
   kojoto :

   Piszesz szybciej niż myślisz – zanim zasugerowałem, że możesz być „Poznaniakiem z Wołgogradu” napisałeś to: („@UPAdlina chyba faktycznie zdemaskował twoje PREFERENCJE SEKSUALNE”) – a wcześniej zdążyłeś zwyzywać kiedy prosiłem cię o argumenty. Jestem tylko użytkownikiem forum. To że zadajesz sie z ewidentnym prowokatorem uPadlina (nick+awatar+antypolskie wpisy) który wszędzie przyklaskuje jeszcze lepszemu trollowi Boruta-Sylwia – to jest naprawdę tylko twój problem, ale nie dziw się kiedy przestana cie odróżniać.

    • kojoto
     kojoto :

     Sam się dołączyłeś do ataku na mnie z powtarzaniem łgarstw z paszkwilu tych cuchnących onuc. Juz pokazałeś nie tylko co to dla ciebie „honor” ale i rozum. Skoro nie rozumiesz po Polsku, jak ci tłumaczę dlaczego odpowiedziałem ci pięknym za nadobne, to znaczy że w kompanii z antypolakami ci bardzo dobrze. Bełkotem juz nieomal uPadlinie dorównujesz, a co będzie dalej?! biedne forum Kresy.pl