Zamiast gumy i tworzyw sztucznych na ciężarówce z Niemiec znajdowały się odpady komunalne.

Śląscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali na autostradzie A4 pod Gliwicami TIR-a, który nielegalnie wwiózł do Polski odpady komunalne z Niemiec. Do zdarzenia doszło w poniedziałek.

Polski przewoźnik nie posiadał żadnych zezwoleń wymaganych przez przepisy w przypadku przewożenia odpadów. Przedłożył jedynie informację o ładunku, zgodnie z którą na naczepie powinny znajdować się tworzywa sztuczne i guma. Tymczasem inspektorzy stwierdzili, że samochód przewozi elementy „wstępnie wysegregowane z niesegregowanych odpadów komunalnych zmieszanych” – opakowania z tworzyw sztucznych, puszki po napojach, kawałki papieru i drewna oraz inne odpady. Z ciężarówki spływała na drogę cuchnąca ciecz.

Zawiadomiona przez inspektorów prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego przywozu odpadów do Polski. W tej sprawie toczy się także postępowanie administracyjne wszczęte przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach. Na przewoźnika może zostać nałożona kara w wysokości 10 tys. złotych. Ciężarówka wraz z ładunkiem została zatrzymana na czas postępowania.

Jak podaje Polsat, jest to kolejna próba przywozu do Polski odpadów bez należytych zezwoleń. Latem inspektorzy z Poznania zatrzymali TIR-a z Anglii, który także nielegalnie przywiózł odpady komunalne zamiast tworzyw sztucznych i gumy.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów chce wywozić swoje śmieci do Polski

Kresy.pl / Polsat

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz